Znaleziono 0 artykułów
29.03.2023

„Podróż do nie/śmiertelności”: Sztuka dla klimatu

29.03.2023
„Podróż do nie/śmiertelności”: Pierwszy w Polsce monodram poświęcony tematyce ESG (Fot. Materiały prasowe)

W jaki sposób katastrofa klimatyczna podobna jest do wcześniejszych wyzwań, przed którymi stanęła cywilizacja, a co ją od nich odróżnia? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć polscy artyści w „Podróży do nie/śmiertelności”, pierwszym polskim monodramacie o ESG.

Dyskusja na temat środowiska naturalnego, społeczeństwa i ładu korporacyjnego już dawno przeniosła się do artystycznego świata. Teraz poruszona się tą tematykę w teatrze. „Podróż do nie/śmiertelności” to pierwszy polski monodramat poświęcony tematyce ESG. Oparty został o pytania dotyczące przyszłości naszej planety, takie jak – kim jest osoba ratująca ostatnie drzewo na Ziemi i dlaczego szuka schronienia w wieżowcu?

Autorką tekstu jest aktywistka klimatyczna i kuratorka Jadwiga Klata. Na scenie, a raczej w industrialnej przestrzeni jednej z kondygnacji Varso Tower, wystąpi Karolina Adamczyk, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, na co dzień związana jest z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Za reżyserię i scenografię odpowiada Justyna Łagowska, pedagożka Akademii Teatralnej i UW, a muzykę do spektaklu stworzył Rafał Matuszak, kompozytor i basista związany z zespołami Coma i Ka$hell.

„Podróż do nie/śmiertelności”: Pierwszy w Polsce monodram poświęcony tematyce ESG (Fot. Materiały prasowe)

Monodram „Podróż do nie/śmiertelności” to część szerszego projektu biznesowo-kulturalnego „Przestrzeń na zmiany”, za który odpowiedzialna jest grupa JLL Polska. Firma ufunduje stypendia dla młodych scenografów, które przyznaje kapituła złożona z wybitnych twórców, takich jak Jan Klata, Zofia de Ines, Maja Kleczewska czy Zbigniew Libera.

Spektakle odbędą się 30 i 31 marca.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij