Znaleziono 0 artykułów
21.08.2019

Polki wiecznie na diecie

21.08.2019
(Fot. Getty Images)

Portal Chef’s Pencil opublikował zestawienie państw, których mieszkańcy najczęściej szukają w sieci informacji na temat diet. Polska znalazła się na czele listy. 

Amerykański portal Chef’s Pencil, prześledziwszy statystyki Google Trends, opublikował raport z listą krajów, których mieszkańcy najczęściej wyszukiwali hasła związane z dietami. Polska już szósty rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. Na liście znalazły się  kolejno także Australia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Mołdawia. W analogicznym zestawieniu miast listę otworzyła Warszawa. Tuż za nią uplasowały się trzy australijskie metropolie – Brisbane, Sydney i Melbourne, oraz amerykańskie Houston.

Diety cieszą się największym zainteresowaniem w okolicach sylwestra. W ramach noworocznych postanowień wielu z nas decyduje się na zmianę odżywiania. Wraz z upływem miesięcy zainteresowanie dietami spada. Kuracje odchudzające znikają z naszych wyszukiwarek w czasie świąt Bożego Narodzenia i przed Wielkanocą. Jak zauważyli autorzy raportu, schemat ten utrzymuje się od kilku lat. Największym zainteresowaniem w tym roku cieszyła się warzywno-owocowa dieta dr Ewy Dąbrowskiej.

W skali świata zauważono spadek zainteresowania dietą ketogeniczną, która cieszyła się niesłabnącą popularnością od 2017 roku. W zapomnienie idzie również popularna na początku lat 2000. kuracja South Beach. Zdecydowanie rzadziej szukano również informacji na temat diety paleo, która królowała w internecie od 2012 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij