Znaleziono 0 artykułów
24.01.2022

Polecenia redakcyjne: „After Life” na Netfliksie, perfumy Celine i wystawa fotografii

24.01.2022
Fot. Materiały prasowe

Ostatni tydzień stycznia to czas na chwilę wytchnienia. Przetrwaliśmy Blue Monday, najbardziej depresyjny dzień w roku, a niektórzy już cieszą się feriami (natomiast pozostali wizją, że zaraz nadejdą). Niezależnie od tego, jak planujesz spędzić najbliższe dni, dobry serial, książka i wystawa to zawsze dobry pomysł. Sprawdź, co polecamy. 

Serial: trzeci sezon „After Life”, Netflix

Fot. Materiały prasowe

Serial Netfliksa „After Life” wrócił w połowie stycznia z nowym, trzecim sezonem i momentalnie stał się hitem. Wcale nas to nie dziwi. Słodko-gorzka opowieść o Tonym (Ricky Gervais, twórca serialu i aktor), dziennikarzu lokalnej gazety, który próbuje zapełnić pustkę po zmarłej żonie, to jednocześnie jedna z najzabawniejszych produkcji platformy. Tym, którzy znają poprzednie dwa sezony, polecamy: trzeci was nie zawiedzie, a tym, którzy jeszcze mają je przed sobą, trochę zazdrościmy, że ta historia wciąż przed nimi. 

Perfumy: „Rimbaud” Celine

Fot. Hedi Slimane/Materiały prasowe

Najnowsze perfumy Celine „Rimbaud” nazwane zostały na cześć legendarnego poety, którego Hedi Slimane, dyrektor kreatywny francuskiego domu mody, odkrył jako nastolatek. Projektant uczynił zapach hołdem oddanym młodości, wrażliwości wieku nastoletniego, zawieszonego między dzieciństwem a dorosłością. „Rimbaud”, stworzone z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach, uwodzą dualizmem – nutami lawendy, ale i wanilii, irysa i neroli.

Książka: „Kości, które nosisz w kieszeni” Łukasz Barys, wydawnictwo Cyranka

Fot. Materiały prasowe

Za prozatorski debiut „Kości, które nosisz w kieszeni” Łukasz Barys otrzymał ostatnio Paszport „Polityki”. Zasłużenie. Narratorka, nastoletnia Ula, ucieka od rzeczywistości, która ją otacza („Mama śpi po pracy w markecie, babcia śpi przez zniedołężnienie”) do alternatywnego świata – kości. Każdy rozdział to osobna opowieść – są tu „meliniara Wacia”, cmentarz żydowski i Tereska z „Cześć, Tereska” – wszystkie trochę śmieszne, trochę straszne, a przede wszystkim znakomicie napisane. 

Wystawa: „Ciało_archiwum: rozgrzewka” w galerii Fundacja Archeologia Fotografii

Przedstawienia ciała to jedne z najważniejszych tematów fotografii – wywodzą się jeszcze z historycznych gatunków malarskich. W archiwach warszawskiej galerii Fundacja Archeologia Fotografii znajduje się wiele takich wizerunków – od zdjęć dokumentalnych przez erotyczne po abstrakcyjne. Wystawa jest rodzajem mapy myśli, stworzonej na podstawie fotografii autorek i autorów związanych z FAF, ale oprócz prac z archiwum znajdują się na niej także współczesne realizacje, jak np. stworzony we współpracy z Fundacją Wielozmysły i artystkami Julią Basistą i Oliwią Laskowską cykl tyflografik Zbigniewa Dłubaka i Zofii Chomętowskiej, który będzie wykorzystywany podczas oprowadzania osób z niepełnosprawnością wzroku.

Autorzy i autorki fotografii: Janusz Bąkowski, Zofia Chomętowska, Maria Chrząszczowa, Zbigniew Dłubak, Andrzej Georgiew, Karolina Gembara, Jan Jastrzębski, Anna Musiałówna, Marek Piasecki, Tadeusz Sumiński, Antoni Zdebiak, Wojciech Zamecznik
Gdzie: Fundacja Archeologia Fotografii, ul. Chłodna 20 w Warszawie
Kiedy: 13.11.2021-30.01.2022; wt.: 11.00-17.00, śr., czw., sob., niedz.: 11.00-19.00.

Wydarzenie: 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fot. Jakub Kaminski/East News

Już w niedzielę, 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze wspomogą polską okulistykę. Główne wydarzenia odbędą się w Warszawie – na scenie przed Pałacem Kultury i Nauki zagrają m.in.: Król (godz. 16:10), SorryBoys (godz.17:40), Karaś/Rogucki (godz. 20:40) iKwiat Jabłoni (godz. 21:10). Dotychczas podczas charytatywnych zbiórek organizowanych przez Jurka Owsiaka udało się zebrać ponad 1,5 mld (!) zł, za co kupiono prawie 70 tys. urządzeń, które trafiły do polskich szpitali. Serce rośnie!

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij