Znaleziono 0 artykułów
18.10.2021

Polecenia redakcyjne: Kolekcja mBanku, Wegan Nerd i Trash Project

18.10.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Ekologiczna moda, wielozadaniowe kosmetyki, dobra sztuka to nasze propozycje na rozpoczynający się tydzień.

Akcja społeczna: Trash Project

(Fot. Materiały prasowe)

Gdzie: Kanał Żerański, ul. Modlińska 14, Warszawa
Kiedy: sobota 23.10 godz. 12-16

W 2008 r. w nowojorskim Harlemie artysta Adrian K urządził oddolną akcję sprzątania zalegających śmieci, dość niezwykłą, bo sięgnął po kolorowe, wzorzyste  worki. Wypełnione, zmieniły się w instalację. W ten sposób Adrian K połączył zaangażowanie społeczne z poczuciem humoru, zwrócił uwagę na nadmierną konsumpcję i zanieczyszczenie środowiska, ale także przywrócił poczucie sprawności każdemu, kto ma odrobinę czasu i chęci, żeby przejść się po swojej okolicy z kolorowym workiem.

Od tego czasu podobne akcje społeczne urządził już w Neapolu, Gurgaon w Indiach czy w Montrealu. W najbliższy weekend przyjedzie do Warszawy. Razem z chętnymi oczyści okolice kanału Żerańskiego.

Moda: Biały komplet, Acephala

(Fot. Materiały prasowe)

Niszowa polska marka konsekwentnie trzyma się dwóch wartości – poszanowania dla środowiska i funkcjonalności. W nowej kolekcji na jesień-zimę 2021 aż 95 proc. użytych tkanin jest pochodzenia naturalnego (bawełna organiczna, bawełna albo wiskoza) lub została wyprodukowana z poliestru z recyklingu.

Biały total look z prążkowaną fakturą i asymetryczną czerwoną linią to przykład ubrania, które dzięki przemyślanym detalom staje się ciekawą alternatywą dla home weare’u.

Książka: „Italia dla zielonych” Alicja Rokicka

Wyd. Marginesy, cena: 54.90 (Fot. Materiały prasowe)

Przepisy, które tu znajdziemy, wywodzą się z tradycyjnej kuchni włoskiej, są szybkie, nieskomplikowane i wszystkie w wersji wegetariańskiej. Od genialnej w swojej prostocie focaccii przez klasyki, jak sos boloński i lasagne, aż po ciasteczka z polenty. Kto zna instagramowe konto albo bloga Wegan Nerdki – Alicji Rokickiej, ten wie, że autorka kocha Włochy miłością obsesyjną i tę fascynację znajdujemy w każdym przepisie, dygresji czy zdjęciu. Wielkim atutem są bezpretensjonalne zdjęcia, bez nadmiernej stylizacji i retuszu. Wyglądają autentycznie i tak apetycznie, że wywołują natychmiastowy ślinotok.

Wystawa: „m jak młodość” z kolekcji mBanku

Karolina Jabłońska „Piosenkarka” (Fot. Materiały prasowe)

Kiedy: 15.10-12.12 od wtorku do niedzieli w godzinach 11-19
Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki, plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

mBank po raz pierwszy pokazuje publicznie swoją nową kolekcję, której kluczem jest twórczość młodych polskich artystów. Wystawa podzielona na trzy sekcje: „Obserwatorzy świata”, „Kim jestem? Kim jesteś?” i „Metafory. Rebusy. Ukryte narracje” prezentuje cały wachlarz motywów, estetyk i osobowości nowego pokolenia. Od artystek poruszających kwestię płci i seksualności, jak Martyna Czech i Agata Słowak, przez prace ironizującego, komentatora rzeczywistości Bolesława Chromrego aż po hiperrealistyczne obrazy polskiej wsi Karola Palczaka. Starannie wyselekcjonowane nazwiska malarzy i malarek, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia, już tworzą nowy kanon sztuki i jak mówi Piotr Sarzyński, kurator wystawy i przewodniczący komisji zakupowej projektu „m jak malarstwo”,  stają się  „wiarygodnym dokumentem czasu, miejsca, pokolenia”. 

Kosmetyk: Lekki krem do rąk i włosów, Authentic Beauty Concept

(Fot. Materiały prasowe)

Kluczowy składnik tego innowacyjnego, wielozadaniowego kremu, który odżywia i chroni skórę oraz włosy i wyróżnia się miłym zapachem to bakuchiol – roślinny odpowiednik retinolu. Działanie kosmetyku jest widoczne w mgnieniu oka – krem wchłania się od razu, nie pozostawia filmu,  nadaje za to gładką i jedwabistą fakturę. 

Skuteczny i łatwy w aplikacji, staje się niezbędny w zimowe dni – kiedy ostre powietrze na zewnątrz i przesuszone we wnętrzach wystawia skórę i włosy na ciężką próbę.

Festiwal: Persona

(Fot. Materiały prasowe)

Gdzie: Mazowiecki Instytut Kultury
Kiedy: 14-24.10

Zależy nam na przywróceniu właściwej rangi kobietom twórczyniom. Bohaterką i patronką duchową tegorocznej odsłony jest wybitna polska poetka Julia Hartwig – mówi Magdalena Ulejczyk, dyrektorka Mazowieckiego Instytutu Kultury i inicjatorka wydarzenia.  
Festiwal skupia uwagę na artystkach. W formie warsztatu, spektaklu, filmu czy wystawy przybliża ich twórczość, inspiruje i zaprasza do dyskusji. Wśród gości tegorocznej edycji znajdują się takie osobowości, jak Anda Rottenberg i prof. Zbigniew Mikołejko, Katarzyna Surmiak-Domańska, Małgorzata Rejmer, Aleksandra Lipczak, Agnieszka Wolny-Hamkało, Joanna Mueller, Dorota Landowska, Karolina Gorczyca. 

Szczegółowy program znajduje się na stronie. 

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij