Znaleziono 0 artykułów
07.11.2022

Polecenia redakcyjne: „Lombard”, modny płaszcz i kosmetyki na sezon jesienno-zimowy

07.11.2022
Fot. Jakub Pleśniarski, mat prasowe Simple

W tym tygodniu polecamy świetny polski film, który wyciśnie łzy smutku i wzruszenia, ważną i szeroko dyskutowaną książkę oraz sprawdzone kosmetyki. 

Film: „Lombard”, reż. Łukasz Kowalski

Historia prawdopodobnie największego w Europie lombardu, który znalazł się na krawędzi bankructwa, a także losy prowadzącej go pary, stały się tematem komedii dokumentalnej Łukasza Kowalskiego. – Nasz film jest o dobroci, człowieczeństwie, przyjaźni i sile wspólnoty – wartościach niezbędnych, aby przetrwać trudne czasy – mówi reżyser, a film święci sukcesy zbierając nagrody np. Grand Prix Millenium Doc Against Gravity.

Moda: Płaszcz Simple

Fot. Materiały prasowe

Dwurzędowy trencz z wyraźną fakturą przywołuje estetykę retro – echa lat 70., w swobodnym, casualowym stylu. Nadaje wyrazistości codziennym stylizacjom jak koszula z dżinsami. Ważny jest też kolor. Jasny beż rozświetla ciemną jesienno-zimową garderobą, nadając lekkości i wyrafinowania. 

 

Pielęgnacja włosów: Schwarzkopf Professional Bonacure Frizz Away

Fot. Materiały prasowe

Szorstkie, niesforne, puszące się – to częsty problem włosów zimą i jesienią. Z rozwiązaniem przychodzi Schwarzkopf Professional, tworząc całą linię do pielęgnacji włosów, która w delikatny sposób oczyszcza i wyrównuję powierzchnię łusek, nadając im zdrowego połysku i ułatwiając ich układanie. W związku z bezsiarczanową formułą szampon nie tworzy intensywnej piany, a zawarte w nim oleje Babassu doskonale regenerują i odżywiają włosy bez obciążania.

Książka: „Kopernik. Rewolucje” Wojciech Orliński, wyd. Agora

Fot. Materiały prasowe

Kopernik ma status bohatera narodowego. Słynny astronom, który dokonał przewrotu w świecie nauki, okazuje się jednak postacią barwną i zaskakującą, co doskonale pokazuje biografia napisana przez Wojciecha Orlińskiego. Autor przedziera się przez niezliczone dokumenty historyczne, np. popularne w XVI w. donosy, żeby opowiedzieć nam o tym jak i z kim żył, co myślał i jak postępował słynny astronom. Nie brakuje tu spisków, intryg, romansów i wielkiej polityki. Bo przy okazji biografii autor barwnie opowiada o realiach ówczesnego świata, np. istocie konfliktu polsko-krzyżackiego.

Pielęgnacja twarzy: Hyaluronic Propolis Soothing Ampoule Cliv

Fot. Materiały prasowe

Najważniejszy składnik kosmetyku to ekstrakt z propolisu, który zawiera flawonoidy, minerały, witaminy i aminokwasy i inne związki organiczne. To skuteczna terapia dla skóry, która szybko staje się wzmocniona i pełna blasku. Kojąco-nawilżające działanie okazuje się szczególne przydatne jesienią i zimą, kiedy twarz jest narażona na działanie suchego powietrza, smogu i wiatru. Produkty marki Cliv są dostępne w Hebe.

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Polecenia redakcyjne: „Lombard”, modny płaszcz i kosmetyki na sezon jesienno-zimowy
Proszę czekać..
Zamknij