Znaleziono 0 artykułów
14.06.2024

Marki OOPawelec i ParelParel stworzyły jeden z najmodniejszych dodatków lata

14.06.2024
(Fot. Materiały prasowe)

Polskie marki OOPawelec i ParelParel połączyły siły, by stworzyć jeden z najmodniejszych dodatków sezonu. Srebrny albo czarny łańcuszek sprawi, że twoje ulubione okulary staną się jeszcze bardziej wyjątkowe. O kulisach powstania wspólnego projektu opowiedziały nam Pamela Pawelec oraz Jola Hofman, założycielka ParelParel.

Biżuteria do okularów zyskuje coraz większe grono fanów wśród miłośników wyjątkowych dodatków. Ponadczasowy, a zarazem wyjątkowy design sprawi, że biżuteryjny projekt polskich marek sprawdzi się w każdym stylu, uzupełniając zarówno minimalistyczne, jak i najbardziej eklektyczne stylizacje. Srebrny łańcuszek Larke to kwintesencja elegancji, z kolei model Freya, wykonany z agatu, wnosi do stylizacji nieco zadziorności i charakteru. Skąd wziął się pomysł na podjęcie współpracy między OOPawelec i ParelParel?

Projekt stworzony przez marki OOPawelec i ParelParel

Łańcuszek do okularów Freya (Fot. Materiały prasowe)

Od kilkunastu lat pracuję w branży optycznej, zajmuję się okularami marek luksusowych. Od zawsze marzyłam o własnym produkcie. Bardzo chciałam, aby był to produkt kompatybilny z okularami – mówi Pamela Pawelec. – Biorę regularnie udział w największych międzynarodowych targach optycznych i zauważyłam niszę, czyli akcesorium, jakim jest łańcuszek do okularów. Tak naprawdę nie widziałam dotychczas łańcuszka, który sama chętnie bym założyła (a w przypadku selekcji okularów do mojego salonu to kryterium jest absolutnie niezbędne). Cenię oryginalne wzornictwo, najwyższą jakość materiałów, skupienie na detalach. Biżuteria ParelParel idealnie wpisuje się w te kryteria. Ponadto, jak wiemy, za każdą marką stoi człowiek. Po bliższym spotkaniu z Jolą Hofman, która tak jak ja zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły i nie wypuści z rąk produktu, który nie jest idealny, wiedziałam, że ta współpraca musi się udać!

Srebrny łańcuszek do okularów Larke (Fot. Materiały prasowe)

Jak przyznaje Jola Hofman, sama nie podjęłaby się zaprojektowania łańcuszka do okularów w regularnej kolekcji własnej marki. Jednak po rozmowach z Pamelą Pawelec wspólna wizja zaczęła się wydawać coraz bardziej klarowna. Kiedy dziewczyny po raz pierwszy napisały do mnie z prośbą o zaprojektowanie łańcuszków do okularów, zastanawiałam się, jak podejść do tego tematu. Tego typu produkty zawsze kojarzyły mi się z czymś mało luksusowym, a na pewno nie eleganckim – mówi nam Jola Hofman. – Chciałam podejść do tego inaczej, dlatego od razu wpadłam na pomysł zaprojektowania tego typu łańcuszka jako produktu wielofunkcyjnego. Wtedy postanowiłam, by był on przede wszystkim naszyjnikiem z funkcją łańcuszka do okularów. Priorytetem było również wykonanie go z najwyższej jakości materiałów oraz ręczne rzeźbienie zapięcia, jak i dwustronnej blaszki z naszymi firmowymi logo. Ręczne wyrzeźbienie nazw obu marek na tak małej blaszce było wyzwaniem, ale udało się.

Łańcuszek do okularów, który może służyć jako naszyjnik

Łańcuszki zaprojektowane z myślą o eleganckim dodatku do okularów mogą z powodzeniem pełnić funkcję klasycznego łańcuszka, dopełniającego stylizacje zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Zapytaliśmy projektantkę ParelParel, z myślą o kim projektowała oba modele. – Łańcuszek jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dziewczyny, która ma wadę wzroku i chce używać go do okularów korekcyjnych, jak i dla klientki, która będzie go zakładać na okulary przeciwsłoneczne. Dzięki swojej wielofunkcyjności łańcuszek jest bardzo praktyczny. Na co dzień może służyć jako naszyjnik, czyli klasyczna ozdoba, podczas gdy specjalne, łatwe do usunięcia gumki można nosić spakowane w naszym firmowym woreczku i dołączyć do naszyjnika, gdy będziemy chciały przemienić go w łańcuszek do okularów. Do zestawu dołączamy praktyczny woreczek, dzięki czemu gumki do okularów będą zawsze pod ręką.

Każdy z tych produktów został zaprojektowany z myślą o dziewczynie czy kobiecie aktywnej zarówno zawodowo, jak i fizycznie, ceniącej ponadczasowe dodatki. Taki łańcuszek pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale przede wszystkim zabezpieczającą nasze okulary. Obie wersje łańcuszka można z sobą zestawiać, tworząc ponadczasową kompozycję.

(Fot. Materiały prasowe)

Srebrny oraz czarny łańcuszek w doskonały sposób łączy obie marki. Czy możemy przypuszczać, że to dopiero początek dłuższej współpracy między ParelParel i OOPawelec? – Już w trakcie pracy nad łańcuszkami Larke i Freya dochodziły kolejne pomysły rozszerzenia kolekcji. Wszystko zależy oczywiście od klientów. Jeśli tak jak my pokochają ten produkt – w co mocno wierzymy – niezwykle fascynująca będzie kontynuacja naszej współpracy. Jestem ogromnie podekscytowana, że otwiera się nowy rozdział dla mojej marki – nowy początek i nowe relacje. Wejście własnego produktu na rynek inspiruje i popycha do działania – mówi Pamela Pawelec.

Łańcuszki projektu OOPawelec i ParelParel miały swoją premierę 13 czerwca i są dostępne w salonach marek oraz na oopawelec.pl oraz parelparel.com.

Ewelina Kołodziej
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Marki OOPawelec i ParelParel stworzyły jeden z najmodniejszych dodatków lata
Proszę czekać..
Zamknij