Znaleziono 0 artykułów
21.04.2022

Urodzinowy portret królowej Elżbiety II

21.04.2022
Królowa Elżbieta II (Fot. Getty Images)

Z okazji 96. urodzin królowej Elżbiety II, które obchodzi 21 kwietnia, w mediach społecznościowych opublikowano nowy portret brytyjskiej monarchini.

W dniu 96. urodzin Elżbiety II Brytyjczycy szczególnie ciepło myślą o swojej królowej, zwłaszcza że zmaga się ona ostatnio z problemami zdrowotnymi. W Niedzielę Wielkanocną nie uczestniczyła nawet w tradycyjnej mszy w kaplicy na zamku w Windsorze – jak podał wtedy pałac Buckingham, monarchini miała problemy z poruszaniem się.

Z okazji święta królowej Elżbiety II profil The Royal Windsor Horse Show opublikował w mediach społecznościowych nowy, okolicznościowy portret monarchini, na którym pozuje z dwoma końmi, Bybeck Katie i Bybeck Nightingale, na terenie zamku Windsor. Zamiłowanie Elżbiety II do jeździectwa jest powszechnie znane – monarchinię wielokrotnie widywano na koniach, nawet w wieku ponad 90 lat. – Teraz jestem raczej jeźdźcem na ładną pogodę. Nie lubię marznąć i moknąć – przyznała kilka lat temu.  

Na urodzinowym portrecie królowa ma na sobie ciemnozielony płaszcz, którego kolor wydaje się subtelnym ukłonem w stronę księcia Filipa. „Edynburska zieleń”, bo tak ją nazwano, jest ściśle związana ze zmarłym mężem Elżbiety, który był znany z wybierania ubrań tej barwy podczas pełnienia innych oficjalnych funkcji. Królowa Elżbieta nosiła ten kolor podczas nabożeństwa żałobnego księcia Filipa w marcu zeszłego roku, podobnie jak inni członkowie rodziny królewskiej, w tym księżniczka Anna i Camilla, księżna Kornwalii.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij