Znaleziono 0 artykułów
21.06.2022

Powracający trend: Mokasyny i skarpety

21.06.2022
Fot. Getty Images

Kilka razy wydawało się, że minęły czasy, kiedy mokasyny i skarpety były zestawieniem w złym guście. Teraz to połączenie znowu jest jednym z najgorętszych trendów. Do jego fanek należy Bella Hadid.

Mokasyny i skarpetki? Doskonałe połączenie! Szczególnie kiedy uniwersalne wygodne buty zestawimy się z białymi podkolanówkami albo krótkimi skarpetami. Taki element stylizacji jeszcze niedawno postrzegany był jako nieprzestrzeganie elementarnych reguł w modzie. Teraz fankami tego trendu są Kendall Jenner, Hailey Bieber, Bella Hadid.

Wielki powrót białych skarpet noszonych do mokasynów nastąpił w 2019 roku, 40 lat po premierze albumu „Off the Wall” Michaela Jacksona. W 1979 roku na plakatach i w teledyskach, promujących płytę, muzyk występował właśnie w takim, lubianym przez siebie zestawieniu. Ponownie pokochały je gwiazdy, influencerki, modelki, aktorki, biorące udział w tygodniu mody w Paryżu w 2019 roku. Klasyczne obuwie do skarpet zaczęły nosić Zoë Kravitz i Chloë Sevigny.

Kilka dni temu Bella Hadid na nowojorski spacer wybrała jedną z najlepszych możliwych wersji modnego połączenia – białe skarpety, zasłaniające kostki, założyła do czarnych butów Nomasei ze zdobieniem w złotym odcieniu, językiem w kolorze kości słoniowej, na niskich obcasach. Ten model powstał we współpracy Nomasei z Molly i Reese Blutstein. Na całość stylizacji składały się też bardzo krótka spódnica w kratkę, jasna bluza na suwak Burberry oraz torebka w stylu Y2K. Założyła też kolczyki Missoma oraz przyciemniane okulary.

Ostatnie modowe wybory Hadid wskazują na to, że jest nie tylko fanką mokasynów, ale też wszelkich trendów z lat 2000.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij