Znaleziono 0 artykułów
25.12.2019

Powstała nowa wersja „Przewodnika kolekcjonowania sztuki najnowszej”

25.12.2019
(Fot. Materiały prasowe)

Zauważyli, że na Allegro ich pierwszy przewodnik o kolekcjonowaniu sztuki osiąga ceny znacznie wyższe niż okładkowa, a w międzyczasie pojawiło się nowe pokolenie kolekcjonerów. Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz stwierdzili więc, że czas stworzyć jego kolejną wersję. Do księgarni trafi niedługo ich „Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2”.

W 2008 roku, kiedy wydawali „Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej”, rynek polskiej sztuki prężnie się rozwijał. Był to czas głośnych debiutów artystów z Polski, które szerokim echem odbijały się na arenie międzynarodowej.

Chociaż ostatnia dekada nie było już tak spektakularna, a zjawiska w polskiej sztuce raczej się utrwalały niż tworzyły nowe, to Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz wracają z nową publikacją, by jak sami mówią, jeszcze raz pokazać, że kolekcjonowanie sztuki nie jest takie trudne, jak się wydaje. A na pewno jest fascynujące.

(Fot. Materiały prasowe)

Sami od niemal dwóch dekad działają na rynku sztuki. Ich wskazówki nie są więc teoretycznymi sugestiami, ale radami opartymi na doświadczeniu. Bazylko i Masiewicz w swojej książce odpowiadają na pytania, gdzie zacząć szukać dzieł sztuki i na jakie targi się wybrać. Polecają wystawy, lektury oraz katalogi, z którymi warto się zapoznać.

„Dekadę po pierwszym wydaniu Przewodnika kolekcjonera sztuki najnowszej postanowiliśmy przygotować jego aktualną wersję. Tak naprawdę pisaliśmy tę książkę od nowa, bo zawsze trzymaliśmy rękę na pulsie” - stwierdzają autorzy we wstępie swojej nowej publikacji. Dodają także, że „kolekcjonowanie sztuki to wielka przygoda, która naprawdę może zmienić nasze życie”.

Książka „Przewodnika kolekcjonowania sztuki najnowszej 2” ukazuje się dzięki współpracy Fundacji Sztuki Polskiej ING i Fundacji Bęc Zmiana. Jej premiera odbędzie się 29 grudnia w warszawskiej Zachęcie.

Autorzy "Przewodnika kolekcjonowania sztuki najnowszej 2" (Andrzej Tobis, „Zbieracz”, 2019. Praca spoza cyklu „A-Z (Gabloty edukacyjne)

 

Agata Wojtczak
Proszę czekać..
Zamknij