Znaleziono 0 artykułów
11.05.2020

Premiera kontynuacji „Tylko nie mów nikomu” już w sobotę

11.05.2020
(Fot. East News)

Dokument z minionego roku o kulisach pedofilii w polskim Kościele wyświetlono już 23 miliony razy w sieci. Kontynuację filmu braci Sekielskich – „Zabawę w chowanego” – będzie można obejrzeć za darmo na YouTubie już 16 maja o godzinie 10.

Bracia Tomasz i Marek Sekielscy planowali premierę kontynuacji dokumentu na 28 marca. Z powodu pandemii wstrzymali projekcję. – Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. (..) Temat, którym się zajmujemy, wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu – opowiadał Tomasz. Nową datę premiery ogłosili w internetowym programie „Sekielski Sunday Night Live”. „Zabawa w chowanego” opowie o księdzu, który choć skrzywdził wiele dzieci, nadal chroniony jest przez Episkopat  . 

Film będzie można obejrzeć za darmo i bez reklam. Bracia Sekielscy w czasie pracy nad „Tylko nie mów nikomu” zebrali wystarczająco dużo materiału, by wyprodukować kolejne odsłony obrazu. Pierwsza część powstała dzięki zbiórce publicznej w serwisie Patronite.pl. Zebrali wtedy 450 tysięcy złotych na realizację obrazu. Budżet „Zabawy w chowanego” to około 120 tysięcy złotych, a Sekielscy zbierają teraz środki na trzecią część serii. Kolejny film obnaży mechanizmy ukrywania pedofilii w Kościele, a centralną postacią będzie sam Jan Paweł II.

Premiera „Tylko nie mów nikomu” była jednym z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń zeszłego roku. Dokument przybliża historię ofiar pedofilii w polskim Kościele, które podzieliły się swoimi tragicznymi doświadczeniami oraz opowiedziały o późniejszej zmowie milczenia narzuconej przez oprawców, a czasem również przez bliskich. Bracia Sekielscy znaleźli się na piątym miejscu listy najbardziej wpływowych Polaków tygodnika „Wprost”. Zostali także laureatami VII edycji Nagród „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i nagrody Grand Press. Dokument można obejrzeć za darmo na YouTubie pod linkiem. 

 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij