Znaleziono 0 artykułów
13.06.2019

Prezentacja kolekcji Ceramiki Tubądzin: powrót do natury

13.06.2019
Dorota Koziara, Maciej Zień i Agata Grenda (Fot. materiały prasowe)

Grupa Tubądzin zaprezentowała najnowsze kolekcje swojej ceramiki, Cielo e Terra by Dorota Koziara oraz Grand Beauty by Maciej Zień. Podczas wydarzenia w Hotelu Warszawa projektanci opowiedzieli o swoich inspiracjach i kulisami pracy.

W miniony piątek Ceramika Tubądzin zorganizowała spotkanie z artystką i architektką wnętrz Dorotą Koziarą oraz projektantem Maciejem Zieniem, współtwórcami nowych kolekcji marki. W rozmowie z Agatą Grendą opowiedzieli o procesie powstawania ich linii, inspiracjach oraz trendach w polskim designie. Wydarzenie odbyło się w odrestaurowanym Hotelu Warszawa, będącym symbolem przedwojennej Polski i najwyższym budynkiem II RP.

Spotkanie inspirowane naturą (Fot. materiały prasowe)

Tematem przewodnim wydarzenia był powrót do natury. Najnowsze kolekcje zostały zaprezentowane w roślinnych aranżacjach, stworzonych przez toruńskie florystki z Kwiatostany Warsztat Natury. Pierwsza z nich – Cielo e Terra by Dorota Koziara – inspirowana była polskim krajobrazem. Artystka przygotowała linię płyt wielkoformatowych w dziewięciu współgrających ze sobą kolorach. Maciej Zień skupił się na ponadczasowości, a jednocześnie oryginalności. Efektem jego pracy jest kolekcja Grand Beauty, która stanowi kontynuację ponad dziesięcioletniej współpracy projektanta i Ceramiki Tubądzin.

Spotkanie inspirowane naturą (Fot. materiały prasowe)

Oprócz spotkania z projektantami i prezentacji ich kolekcji zaproszeni goście wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Włodarczyk i Alicję Chajewską, twórczynie Kwiatostanu. Dziennikarze mieli okazję stworzyć własny „las” w probówkach. Dopełnieniem wydarzenia był roślinny lunch przygotowany przez szefa kuchni i absolwenta legendarnej Le Cordon Bleu, Dariusza Barańskiego.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij