Znaleziono 0 artykułów
27.05.2019

Prezentownik: dla dziewczynek na Dzień dziecka

27.05.2019
Prezentownik (Ilustracja: Formallina)

Z pomysłem i umiarkowaną ilością różu. Oto selekcja prezentów, które 1 czerwca mogą miło zaskoczyć zarówno dziewczynki jak i ich rodziców.

Girl Power

„Dziewczyny” Lauren Ace, Jenny Lovie, wyd. Wilga, 36,99 zł (Fot. Materiały prasowe)

Pięknie ilustrowana książeczka „Dziewczyny”, to mądra opowiastka z morałem. Cztery dziewczynki stale spotykają się na zabawy pod wielką jabłonią. Laura, Sara, Lila i Alicja - każda z nich ma inną urodę i osobowość, co nie zmienia faktu, że dziewczyny są przyjaciółkami - wspólnie spędzają czas i wspierają się, świętują sukcesy i przyjmują porażki. Po latach stają się szczęśliwymi i silnymi kobietami, które potrafią pielęgnować wyjątkową więź.

Zabawa w Indian

Tipi, NUNUNU, Cloudmine.pl, 399 zł (Fot. materiały prasowe)

Chyba każdy kiedyś marzył od domku na drzewie albo własnej kryjówce w ogrodzie, marzenie często pryskało z prostego powodu - braku odpowiedniego drzewa albo ogrodu. Ale mały namiot ma tę przewagę, że można rozstawić go wszędzie - na trawie, na tarasie, albo dywanie w dom. doskonały do zabawy w Indian albo Indianki.

Think pink

Okulary przeciwsłoneczne, Reserved, 19,90 zł (Fot. materiały prasowe)

Jeśli w świecie dziewczynek, coś naprawdę musi różowe, to tylko okulary, przez które mogą patrzeć na świat. Opcjonalnie w kształcie serduszek.

Pochwała prostoty

Buciki menorquina,  Roe&Joe, 179 zł (Fot. materiały prasowe)

Klasyczny hiszpański fason tym razem w wersji dla dzieci. Buty zostały wykonane ręcznie z mocnej skóry i gumy z recyklingu (podeszwa), dzięki temu wytrzymają cały sezon testów w warunkach ekstremalnych na placu zabaw.

Leśne skarby

Sukienka Borówki, Chmurrra Burrra, 149 zł, (Fot. materiały prasowe)

Klasyczna letnia sukienka w borówki należy do nowej kolekcji „Las”, która jak każdy sezon marki Chmurrra Burrra powstaje w powiązaniu z książeczką. Tym razem jest to pięknie ilustrowana opowieść w retro stylu pt. „Kto odwiedził muchomorka”. Zamysł jest genialny w swojej prostocie - graficzne motywy bajki powtarzają się w nadrukach ubranek, a to jest bardzo pomocne - dzieciom ułatwia identyfikację z bohaterami, rodzicom sprawnie ubrać maluchy rano.

Lalka-przytulanka

Przytulanka kot Livia, Maridolls, 140 zł  (Fot. materiały prasowe)

Dla wielu rodziców lalka okazuje się trudnym tematem - nadmiar różu i plastiku, wyidealizowana wizja kobiecego ciała. Alternatywą jest Lalka - kot, miękka przytulanka z wymiennymi ubrankami w klasycznym szmaciankowym stylu.

Uniwersalna siła klasyków

„Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu”, wyd. Dwie Siostry, 39,90 zł  (Fot. materiały prasowe)

W serii „Mistrzowie Ilustracji” wydawnictwo Dwie Siostry łączy przeboje światowej literatury dziecięcej i najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej. „Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu” wydany w 1900 uznawany jest pierwszy utwór z gatunku fantasy w amerykańskiej literaturze dziecięcej, doczekał się adaptacji fabularnych np. Sidneya Lumeta i wpisał się w podwaliny współczesnej popkultury. Ilustrację do słynnej historii o Dorotce zrobił Adam Kilian - plastyk i scenograf związany m.in. z teatrem lalek. Jego geometryczne, fantazyjne grafiki z początku nie są dla dzieci łatwe, ale ich skomplikowanie i wyjątkowa estetyka porywają w inny fantazyjny wymiar świata baśni.

Troska i pielęgnacja

TOPIALYSE BAUME EN SPRAY, SVR, 69 zł (Fot. materiały prasowe)

Małe dzieci zwłaszcza rozdrażnione suchą i swędzącą skórą nie lubią kremowania, ale spray pozwala szybko i równomiernie rozprowadzić balsam równomiernie po całym ciele. TOPIALYSE BAUME EN SPRAY marki SVR jest łagodny, można stosować go od pierwszego dnia życia. Intensywnie regeneruje skórę, budując barierę ochronną. Producenci deklarują, że po 30 sekundach od zastosowania preparat ukoi swędzącą skórę, działanie utrzyma się przez 48 godzin.

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij