Znaleziono 0 artykułów
22.02.2021

Redakcja poleca: Nowości marki Miya i Ani Kuczyńskiej, książka o seksie i dokument HBO

22.02.2021
Kadr z filmu „Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka” (Fot. Materiały prasowe)

Zimą nie można zapomnieć o ciele, dlatego w pielęgnacyjne rytuały włączamy technologię, sięgamy po ekologiczne kosmetyki i książkę, która napisana przez kobiety dla kobiet, pozwala na nowo odkryć własną cielesność. 

Pielęgnacja: Luna 3 plus

(Foreo, Luna 3 plus, cena 1149 zł)

Osiem lat temu szwedzka marka wprowadziła na rynek pierwszy produkt – szczoteczkę soniczną do oczyszczania twarzy. Luna w tym roku powraca z udoskonaloną wersją. Luna 3 plus dzięki technologii  pulsacji T-Sonic (8000 razy/min) skutecznie oczyszcza skórę twarzy z nadmiaru sebum i resztek makijażu (badania dowodzą, że aż w 95 proc.!). Dodatkowo, urządzenie masuje szyję i twarz, wykorzystując drgania i mikroprądy, które ujędrniają skórę. Aplikacja Foreo w telefonie proponuje pięć kilkuminutowych zabiegów i towarzyszy w ich wykonaniu, sugerując odpowiednie ruchy i tempo. 

Książka: „Dochodzę” Roberty Rossi

(„Dochodzę” Roberty Rossi, wyd. Znak 39,99 zł)

Włoska seksuolożka i psychoterapeutka, przewodnicząca Włoskiej Federacji Seksuologicznej, zamieściła w internecie ankietę dotyczącą intymności, kontaktów seksualnych i relacji z własnym ciałem. Ku zaskoczeniu badaczki, odpowiedzi nadesłało nie kilkadziesiąt osób z najbliższego kręgu, lecz kilkanaście tysięcy zupełnie jej nieznanych kobiet. Jak się okazało, łączyła je głęboka potrzeba podzielenia się swoim doświadczeniem. W oparciu o ich relacje Rossi wydała książkę, którą można traktować jak podręcznik do odkrywania własnego ciała. Napisany przez kobietę dla kobiet.

Makijaż: myNATURALmascara

(myNATURALmascara, Miya, cena 44,99 zł)

Polska ekologiczna marka Miya wypuszcza na rynek pierwsze tusze do rzęs, wśród nich myNATURALmascara, która daje efekt zdrowych i gęstych, ale subtelnie podkreślonych rzęs. Bazują na naturalnych składnikach (99,4 proc.) i są wegańskie. W komponentach znajdziemy odżywiające olejki – różany i rycynowy, woski karnauba i wyciąg z żywicy akacji, które dają efekt pogrubienia, oraz naturalne pigmenty mineralne. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, marka proponuj dwie szczoteczki.

Moda: Sukienka Mezzogiorno Ani Kuczyńskiej

(Sukienka Mezzogiorno, Ania Kuczyńska 845 zł)

W kroju minimalistyczna, ze stójką i mankietami, dzięki ażurom robi się ekstrawagancka i sensualna. Miękka, bawełniana koronka sprawia, że sukienka jest wygodna i casualowa – wcale nie musi czekać w szafie na specjalną okazję. To, z czym ją połączysz, i gdzie w niej pójdziesz, zależy tylko od ciebie.

Film: „Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka” na HBO GO

Podobne artykułyWalerian Borowczyk: Wszyscy jesteśmy perwersyjniAnna Konieczyńska Biograficzne notki wprawiają w konsternację – współtwórca polskiej szkoły plakatu, mistrz animacji tworzący arcydzieła animacji, a jednocześnie artystyczne kino erotyczne. Fenomen wielkiego artysty i eksperymentatora w dokumencie bada Jakub Mikurda, który przed kamerę zaprasza też wielkich fanów twórczości Borowczyka, m.in. Slavoja Žižka czy Andrzeja Wajdę.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij