Znaleziono 0 artykułów
07.03.2022

Redakcja poleca: „Stulecie kobiet”, Jazz Cats dla Ukrainy i aukcja sztuki

07.03.2022
Podpis

Myślami nieustannie jesteśmy z Ukraińcami, dlatego w najbliższym tygodniu wybieramy rzeczy i wydarzenia, które pomogą uchodźcom zza wschodniej granicy lub promują ważne idee.

Koncert: Jazz Cats dla Ukrainy

Fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

W warszawskim klubie Jassmine 12 marca pod hasłem „Jazz Cats dla Ukrainy” odbędzie się występ Kuby Więcka z zespołem i gośćmi specjalnymi, m.in. Agą Zaryan, Pauliną i Natalią Przybysz, Dorotą Miśkiewicz, Kubą Karasiem i Wojtkiem „Łozo” Łozowskim. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Fundacji Ocalenie, która wspiera migrantów i migrantki. I choć bilety wyprzedały się niemal natychmiast, wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku z możliwością przekazania datku. Nie można przegapić.

Gdzie: klub Jassmine, Wilcza 73, 00-670 Warszawa, oraz profil klubu na Facebooku
Kiedy: 12 marca, godz. 20.30

Książka: „Stulecie kobiet. Usłyszeć siebie”, wyd. Ośrodek Karta

Fot. Materiały prasowe

Mimo że Polki już przeszło sto lat temu uzyskały prawa wyborcze, do pełnego równouprawnienia jeszcze długa droga. Książka „Stulecie kobiet. Usłyszeć siebie” zawiera kilkadziesiąt kobiecych świadectw z XX i XXI wieku zestawionych z ośmioma manifestami, które postulują kierunek potrzebnych zmian. Pozwoli też zrozumieć przeszłość i obecną sytuację kobiet w Polsce. Ośrodek Karta zaplanował premierę na 8 marca i pozycja będzie wartościowym prezentem na Dzień Kobiet. Takim, którym może pomóc zmienić przyszłość na lepszą. 

Sztuka: Charytatywna aukcja w Desa Unicum

Fot. DESA Unicum

Również artyści angażują się w pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. Na Facebooku powstała grupa „Aukcje sztuki dla Ukrainy”, na której odbywają się licytacje dzieł z zakresu sztuk plastycznych oraz rzemiosła artystycznego. Pieniądze z nich uzyskane są przekazywane organizacjom pomocowym. Desa Unicum w Warszawie zaprasza z kolei na aukcję charytatywną 9 i 18 marca, na której wystawione będą, m.in. dzieła Wojciecha Fangora i Magdaleny Abakanowicz. Na licytację trafi też praca Jana Dobkowskiego „Dąb” z 1972 roku. Zebrane środki finansowe w całości zostaną przekazane Fundacji Ocalenie na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce.

Gdzie: Desa Unicum, ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa
Kiedy: 9 marca, godz. 19.00 i 18 marca, godz. 19.00

Moda: Kuta House Guerrilla Store 

Fot. Kuta House

Koncept Kuta House Guerrilla Store na warszawskiej Woli to połączenie galerii sztuki, pracowni i showroomu z ubraniami z upcyklingu. Stoi za nim artysta Robert Kuta, którego charakterystyczna kreska i wrażliwość znajdują odbicie w różnych wypowiedziach twórczych: grafikach, rysunkach, plakatach i odważnej modzie: zdekonstruowanej marynarce czy awangardowej koszuli. Niezależnie od medium, prace Kuty łączą zdecydowana forma, ożywcza energia i nonkonformizm. A nad wszystkim unosi się duch poszanowania środowiska. 

Gdzie: ul. Chłodna 15, 00-867 Warszawa
Kiedy: pon.–pt. 13.00–19.00, sob. 12.00
–15.00

„Vogue Polska”: Prenumerata cegiełka

Solidaryzujemy się z naszymi ukraińskimi sąsiadami i przyjaciółmi. Postanowiliśmy, że cały dochód uzyskany w marcu ze sprzedaży prenumerat i e-wydań „Vogue Polska” trafi do organizacji pomocowych. Wprowadziliśmy też specjalny produkt „cegiełkę” – prenumeratę cyfrową na pół roku za 20 zł. Pieniądze przekażemy oczywiście na pomoc dla Ukrainy. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij