Znaleziono 0 artykułów
13.05.2020

Reese Witherspoon w dwóch komediach romantycznych Netfliksa

13.05.2020
Reese Witherspoon (Fot. Getty Images)

Po udanej współpracy z HBO przy „Wielkich kłamstewkach”, Hulu w „Little Fires Everywhere” i Apple TV+ na planie „The Morning Show” aktorka wystąpi w podwójnej roli – jako aktorka i producentka filmów dla największej platformy streamingowej.

Wytwórnia aktorki, Hello Sunshine, zajmie się produkcją obu komedii romantycznych dla Netfliksa. Razem z Jasonem Batemanem (znany jako aktor, producent i reżyser serialu „Ozark”) i Michaelem Costiganem z Aggregate Films odpowiedzą za realizację „Your Place or Mine”. Film będzie wyreżyserowany przez debiutującą Alinę Brosh McKennę, znaną ze scenariuszy do „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Crazy Ex-Girlfriend”. McKenna odpowie także za scenariusz. Z kolei „The Cactus” będzie adaptacją bestsellerowej powieści Sary Haywood o tym samym tytule. Za produkcję odpowiedzialni będą Witherspoon i Lauren Neustadter.

„Your Place or Mine” opowie historię przyjaźni na odległość. Kiedy jedna z przyjaciółek postanawia spełnić wieloletnie marzenie, druga oferuje pomoc przy opiece nad nastoletnim synem tej pierwszej. Fabuła „The Cactus” z kolei skupi się na nieplanowanej ciąży 45-latki. Zaskoczona bohaterka przewartościowuje swoje dotychczasowe życie, uczą się, jak akceptować zmiany. W czerwcu ubiegłego roku powieść Haywood znalazła się wśród lektur w klubie książkowym Witherspoon.

 Historie zarówno Sary Haywood, jak i Aline Brosh McKenny przedstawiają wszystko to, co kochamy w komediach romantycznych. Pokazują silne, mądre i zdeterminowane kobiety – mówiła aktorka. Witherspoon wystąpiła ostatnio u boku Jennifer Aniston w produkcji Apple TV+ „The Morning Show” oraz na platformie Hulu w „Little Fires Everywhere”. Gwiazda zasłynęła z ról silnych kobiet. Kiedy przestała dostawać propozycje w wieku 36 lat, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyła wytwórnię Hello Sunshine. Obecnie jest jedną z najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Reese Witherspoon w dwóch komediach romantycznych Netfliksa
Proszę czekać..
Zamknij