Znaleziono 0 artykułów
19.01.2024

Wszystko, co wiemy o drugim sezonie serialu „Ród smoka”

19.01.2024
Kadr z pierwszego sezonu serialu „Ród smoka” (Fot. Materiały prasowe HBO Max)

Po bijącym rekordy popularności pierwszym sezonie serial „Ród smoka” już niebawem powróci na platformę HBO Max. Oto wszystko, co wiemy o nowych odcinkach prequelu „Gry o Tron”.

Serial „Ród smoka” powstał na podstawie powieści Georgea R.R. Martina „Ogień i krew”. Przedstawia losy rodu Targaryenów na 200 lat przed wydarzeniami z „Gry o Tron”. W pierwszym sezonie poznajemy księżniczkę Rhaenyrę (Emma DArcy), jej wujka, którego poślubia, Daemona (Matt Smith), króla Viserysa (Paddy Considine), księcia Aeogona (Tom Glynn-Carney) oraz innych członków ich rodu i dworzan. W 10 odcinkach oglądaliśmy dynastię u szczytu potęgi, władającą Siedmioma Królestwami i 17 smokami. Viserys postawiony przed wyborem swojego następcy, nie jest w stanie zdecydować między córką, a synem, co prowadzi do wybuchu wojny domowej, znanej później jako taniec smoków.

Fabuła drugiego sezonu „Rodu smoka”

Drugi sezon ma być krótszy niż pierwszy i składać się z ośmiu zaledwie odcinków, w których zobaczymy kontynuację sporu Targaryenów po śmierci króla Viserysa. Platforma HBO Max wypuściła już minutowy teaser, który pokazuje, jakich wydarzeń możemy spodziewać się w nowej serii.

Obsada drugiego sezonu

W obsadzie pozostają, m.in. Matt Smith, Olivia Cooke, Emma DArcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans.

Kadr z pierwszego sezonu serialu „Ród smoka” (Fot. Materiały prasowe HBO Max)

Niemniej możemy spodziewać się również nowych nazwisk, takich jak Abubakar Salim, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Vincent Regan, Clinton Liberty i Tom Taylor, który wcieli się w lorda Cregana Starka. W związku z tym fani serialu spekulują, iż akcja drugiego sezonu może rozgrywać się częściowo w Winterfell, domu rodu Starków znanego z „Gry o Tron”.

Wiralowe zapowiedzi serialu

 

Pod koniec marca HBO Max opublikowało dwa nowe zwiastuny „Rodu smoka”, które stały się natychmiastowymi wiralami. Powód? Oryginalny pomysł twórców, by oddać głos zarówno zwolennikom Rhaenyry i Aegona. „Czas dokonać wyboru”, głoszą oba u progu wojny domowej, która zmieni bieg historii. 

 

Nowy zwiastun drugiego sezonu „Rodu smoka”

 

Premiera drugiego sezonu „Rodu smoka” zbliża się wielkimi krokami. Aby podsycić ekscytację fanów, twórcy podzielili się nowym zwiastunem przeboju HBO Max. 

(Fot. materiały prasowe)

Data premiery drugiego sezonu

Mimo ubiegłorocznych strajków aktorów i scenarzystów w Hollywood, przez które wiele premier przesunięto w czasie, produkcja „Rodu smoka” nie opóźniła się (ze względu na lokalizację w Wielkiej Brytanii). Nowe odcinki są już nakręcone w całości, a serial obecnie znajduje się na etapie postprodukcji. Serial trafi na platformę HBO Max już 17 czerwca.

Zobacz także:

Maria Kurluta
Proszę czekać..
Zamknij