Znaleziono 0 artykułów
08.11.2022
Artykuł partnerski

Miłość do butów, przywiązanie do rzemiosła

08.11.2022
Glamorousy / Fot. Materiały prasowe

Właścicielka marki mówi o swoich produktach „małe dzieła sztuki” i wcale nie mija się z prawdą. Każdy egzemplarz powstaje ręcznie, z najwyższej jakości polskich materiałów, wykonany przez polskich rzemieślników, a ponadczasowe fasony są gwarancją, że nie stracą na wartości po kilku sezonach.

Wchodząc do butiku przy ulicy Mokotowskiej 51/53 dajemy oczarować się, ledwo przekraczając jego próg. Modele czerpiące z klasyki robią wrażenie już w sklepowych witrynach, ale prawdziwa magia dzieje się dopiero po ich przymierzeniu – od delikatnych, miękkich baletek przez lekkie pantofle na obcasie, solidne mokasyny i oficerki po sportowe modele. Glamoursy obiecują jakość w ponadczasowym stylu i z łatwością dotrzymują słowa.

Wszystko zostaje w rodzinie

Marka Glamoursy wywodzi się z rodzinnych tradycji właścicielki, której krewni tworzyli obuwie. Po latach Katarzyna Kapusta-Paziewska postanowiła kontynuować tradycję małej, rodzinnej manufaktury i tchnąć własnego ducha we wspomnienia z dzieciństwa. W swoim założeniu postawiła na polską produkcję od samego początku do końca, dlatego wszystkie materiały, z jakich powstają produkty marki, pochodzą od polskich producentów.

Glamorousy / Fot. Materiały prasowe

Idąc dalej – buty i akcesoria są wykonywane ręcznie przez zaprzyjaźnionych podwarszawskich rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem w branży, z którymi opracowywany jest każdy nowy model, który trafi na mokotowskie półki.

Zrównoważone kroki

Właścicielka Glamoursy od samego początku założyła sobie, że jej marka będzie tworzona w zgodzie z jej własnymi przekonaniami, a te zakładają poszanowanie dla rzemiosła, surowców i planety. Dlatego żaden z produktów marki nie powstanie bez zamówienia, dzięki czemu wykluczana jest nadprodukcja i zalegające w magazynach pary. Wiąże się to także z możliwością personalizacji swojego zamówienia po wcześniejszej konsultacji.

Glamorousy / Fot. Materiały prasowe

Buty na zamówienie pozwalają ograniczyć marnowanie materiałów, ale to nie jedyny sposób na resztki z kaletniczego stołu. Ze skrawków, które zostają po produkcji butów, tworzone są etui na karty, breloczki i piórniki.

Glamorousy / Fot. Materiały prasowe

W Glamoursy nie wprowadza się zbędnego plastiku do obiegu – wszystkie opakowania wykonywane są z kartonów, które mogą być poddane recyklingowi, a opakowania dla kurierów używane są wielokrotnie.

Glamorousy / Fot. Materiały prasowe

Kobiety kobietom

Marka Glamoursy powstała z myślą o kobietach, ich komforcie, ale i z założeniem, że każda para butów, która do nich trafi, będzie przemyślanym zakupem. Dlatego twórcy poświęcają dużo czasu i energii na edukację swoich klientek w zakresie powstawania ich produktów, ręcznej pracy mistrzów rzemiosła, jakości materiałów, a co za tym idzie transparentności ceny, a także sposobu dbania o buty, by służyły jak najdłużej. Właścicielka podkreśla, że liczy się dla niej to, by klientki wracały do niej, dokonując świadomych i przemyślanych wyborów, a nie kupując kolejną parę butów dla zachcianki.

Glamorousy / Fot. Materiały prasowe

Wspieranie kobiet to kolejny z celów marki, który realizowany jest nie tylko przez dostarczanie im wygodnych, jakościowych produktów, lecz także przez bezpośrednie wsparcie różnych inicjatyw, kobiecych biznesów, a także fundacji, jak np. Kwiat Kobiecości, promującej profilaktykę i edukację w zakresie raka szyjki macicy.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij