Znaleziono 0 artykułów
18.02.2021

Obsada serialu „Rozmowy z przyjaciółmi”

18.02.2021
Jemima Kirke (Fot. Kevin Mazur/WireImage)

Po sukcesie serialu „Normalni ludzie” telewizja BBC i platforma Hulu wyprodukują adaptację pierwszej powieści irlandzkiej autorki Sally Rooney – „Rozmowy z przyjaciółmi”.

Frances (w tej roli debiutantka Alison Oliver), studentka i początkująca pisarka z Dublina, razem z najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną, Bobbi (Sasha Lane) występuje na slamach poetyckich. Dzięki przypadkowej znajomości ze starszym o dziesięć lat małżeństwem – dziennikarką Melissą (Jemima Kirke) i aktorem Nickiem (Joe Alwyn) – dziewczyny dołączą do lokalnej elity. Gdy Frances i Nick niespodziewanie się do siebie zbliżają, a Bobbi wydaje się zafascynowana Melissą, żadna relacja nie będzie bezpieczna – ani miłosna, ani przyjacielska.

Joe Alwyn (Fot. Andreas Rentz/Getty Images)
Sasha Lane (Fot. Paul Archuleta/FilmMagic)

Dwunastoodcinkową serię BBC i Hulu wyreżyseruje nominowany do Oscara za film „Pokój” Lenny Abrahamson, który stworzył także ekranizację „Normalnych ludzi”. W rolach głównych zobaczymy Alison Oliver („Woggie”), Joe Alwyna („Najdłuższy marsz Billy’ego Lynna”, „Faworyta”), Jemimę Kirke („Dziewczyny”, „Sex Education 3”) i Sashę Lane („American Honey”, „Utopia”). Zdjęcia do „Rozmów z przyjaciółmi” mają rozpocząć się w tym roku w Dublinie i Belfaście, a serial zadebiutuje na małym ekranie w 2022 roku. 

(Fot. Materiały prasowe)

 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij