Znaleziono 0 artykułów
28.01.2021

Rząd luzuje obostrzenia

28.01.2021
(Fot. Getty Images)

Koniec godzin dla seniorów, otwarcie sklepów w galeriach handlowych i powrót do instytucji kultury. Podczas czwartkowej konferencji w KPRM minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach w restrykcjach, które będą obowiązywały od 1 lutego. 

– Sytuacja w Polsce wydaje się w tej chwili ustabilizowana, ale musimy powiedzieć o dwóch ryzykach dotyczących sytuacji międzynarodowej i nowych mutacjach koronawirusa. W ostatnim tygodniu sytuacja wygląda trochę lepiej i należy powiedzieć, że z całą pewnością jest to zasługa też dyscypliny społecznej – powiedział minister Adam Niedzielski. – Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się do przedłużenia zasad z etapu odpowiedzialności. Z trzema wyjątkami. 

Obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 14 lutego. Rząd zdecydował, że od 1 lutego do działalności będą mogły powrócić galerie handlowe oraz galerie sztuki i muzea, w których niezmiennie będzie obowiązywał reżim sanitarny, czyli zasłanianie nosa i ust. Na prośbę przedsiębiorców godziny dla seniorów zostaną zniesione. Restauratorzy i właściciele hoteli muszą jeszcze poczekać na kolejne etapy luzowania obostrzeń. Stoki także pozostają zamknięte, a jak podkreślił minister Niedzielski, „dopuszczany jest tylko sport profesjonalny”. Każda osoba, która powróci do Polski transportem zbiorowym, będzie musiała odbyć 10-dniową kwarantannę.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij