Znaleziono 0 artykułów
28.01.2023

Sabato De Sarno nowym dyrektorem kreatywnym Gucci

28.01.2023
(Fot. Getty Images)

Po latach pracy dla domu mody Valentino Sabato De Sarno przejmie stery w Gucci, zastępując Alessandro Michelego na stanowisku dyrektora kreatywnego marki. Jego pierwsza kolekcja zostanie zaprezentowana podczas mediolańskiego tygodnia mody we wrześniu.

Niespodziewane zakończenie współpracy Alessandro Michelego z Gucci w listopadzie 2022 roku wstrząsnęło branżą. W końcu to właśnie projektantowi dom mody zawdzięcza swój renesans i status najmodniejszej marki w branży. Przez 20 lat pracy dla Gucci Michele rozwijał modę inkluzywną, odpowiedzialną, pełną emocji. Jego nagłe odejście postawiło przyszłość marki pod znakiem zapytania, a modowi insiderzy przekonywali, że jego następca będzie musiał się zmierzyć z imponującym dziedzictwem, które pozostawił po sobie Michele.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @gucci

Po blisko trzech miesiącach niepewności grupa Kering, do której portfolio należy Gucci, ujawniła w końcu nazwisko nowego dyrektora kreatywnego marki. Jest nim Sabato De Sarno. Projektant zaczynał karierę w Pradzie, a następnie Dolce & Gabbanie, by w 2009 roku dołączyć do Valentino. Tam piął się po szczeblach kariery, zdobywając doświadczenie pod okiem Marii Grazii Chiuri i Pierpaolo Picciolego. Od 2020 roku De Sarno pełnił funkcję dyrektora mody męskiej i damskiej kolekcji ready-to-wear.

Pod koniec stycznia 2023 roku ogłoszono nominację De Sarno, który zaprezentuje swoją debiutancką kolekcję dla Gucci podczas mediolańskiego tygodnia mody we wrześniu. „To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc stanąć na czele domu mody o tak bogatej historii i dziedzictwie. Jestem wzruszony, że będę mógł współtworzyć jego przyszłość”, napisał w oświadczeniu De Sarno.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij