Znaleziono 0 artykułów
28.12.2018

„Sala samobójców” powraca

28.12.2018
Jan Komasa i Maciej Musiałowski na planie filmu "Sala samobójców. Hejter" (Fot. Jarosław Sosiński)

Kinowy hit w reżyserii Jana Komasy doczeka się kontynuacji. Premierę filmu  „Sala samobójców. Hejter” zaplanowano na zimę przyszłego roku.

Od premiery pierwszej części „Sali samobójców” mija w tym roku siedem lat. Balansująca na pograniczu thrillera i animacji produkcja przyniosła reżyserowi, Janowi Komasie, nie tylko nominację do Orłów i nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni, ale także miano jednego z najzdolniejszych i najodważniejszych polskich reżyserów młodego pokolenia. Komasa w ciągu ostatnich dwóch lat odpowiadał za kilka z najgłośniejszych rodzimych produkcji - "Miasto 44" czy serial "Ultraviolet". Premierę drugiej części "Sali samobójców" zapolanowano na zimę 2019 roku.

Kadr z filmu "Sala samobójców. Hejter" (Fot. Jarosław Sosiński)
Jan Komasa i Maciej Musiałowski na planie filmu "Sala samobójców. Hejter" (Fot. Jarosław Sosiński)

Póki co nie wiadomo, czy fabuła sequelu będzie powiązana z pierwozorem. W obrazie na pewno zobaczymy nową obsadę. Główną rolę w zapowiadanej na cyber-thriller produkcji zagra Maciej Musiałowski (znany m.in. z serialu "Druga szansa"), któremu na ekranie będzie towarzyszyć znana chociażby z serialu "Wojenne dziewczyny", Vanessa Alexander oraz grono doświadczonych aktorów: Danuta Stenka, Maciej Stuhr, robiący karierę w Australii Jacek Koman i Agata Kulesza, która jako jedyna pojawia się także w pierwszej części.

Kadr z filmu "Sala samobójców. Hejter" (Fot. Jarosław Sosiński)

„Sala samobójców. Hejter” będzie opowiadać o losach ambitnego studenta prawa (w tej roli Musiałowski), który zostaje oskarżony o plagiat i wydalony z uczelni. Zależny finansowo od małżeństwa Krasuckich i zakochany w ich córce, Gabi, ukrywa ten fakt przed swoimi darczyńcami. Gdy prawda wychodzi na jaw i aspirujący prawnik traci zaufanie zaprzyjaźnionej rodziny, poprzysiąga zemstę, w której pomogą mu nowa praca i zaawansowana technologia. 

Michalina Murawska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Sala samobójców” powraca
Proszę czekać..
Zamknij