Znaleziono 0 artykułów
07.04.2022

Selena Gomez mówi o wpływie social mediów na swoje zdrowie psychiczne

07.04.2022
Fot. Getty Images

Selena Gomez przyznała, że nie korzysta z Instagrama od ponad czterech lat. – Przerwa od social mediów całkowicie zmieniła moje życie – powiedziała gwiazda w wywiadzie dla „Good Morning America”.

Instagramowe konto Seleny Gomez śledzi ponad 310 milionów osób, jednak gwiazda nie korzysta z tej platformy od ponad czterech lat. Profil Seleny prowadzi skompletowany przez nią zespół. W wywiadzie dla „Good Morning America” aktorka zdradziła, jak ta decyzja wpłynęła na jej zdrowie psychiczne.

– Przerwa od social mediów całkowicie zmieniła moje życie. Jestem szczęśliwsza i bardziej obecna tu i teraz. Wiem, że Internet ma potężną moc i doceniam jego wpływ na poprawę wielu dziedzin życia. Ale wolę czerpać informacje od ludzi, których mam wokół – wyznała gwiazda.

Selena Gomez rozpoczęła karierę aktorską w wieku siedmiu lat, wcielając się w postać Gianny w serialu „Barney i przyjaciele”. W 2004 roku została dostrzeżona przez Disney Channel. Wystąpiła gościnnie w seriach „Nie ma to jak hotel” oraz „Hannah Montana”. Na początku 2007 roku otrzymała główną rolę w produkcji „Czarodzieje z Waverly Place”, a media ogłosiły ją „następczynią Miley Cyrus”. Karierę aktorską kontynuowała, występując w wielu serialach i filmach komediowych. W 2008 roku Gomez zajęła się też muzyką. Pięć lat później wydała pierwszy solowy album, „Stars Dance”, a jej ostatni krążek, hiszpańska Epka „Revelación”, ukazał się na rynku w 2021 roku.

Dorastanie w blasku fleszy nauczyło mnie, aby dbać o swoją prywatność. Im byłam starsza, tym bardziej zdawałam sobie sprawę, że muszę przejąć kontrolę nad tym, co czuję. Chciałam móc spojrzeć w lustro i poczuć się pewnie, będąc tym, kim jestem. Oderwanie się od mediów społecznościowych było najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęłam dla mojego zdrowia psychicznego – powiedziała.

Dwa lata temu Selena wyznała, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.Gdy dowiedziałam się wreszcie, co mi dolega, przeczytałam wszystko na temat tego zaburzenia. Wiedza daje mi poczucie bezpieczeństwa – tłumaczyła gwiazda w rozmowie z Miley Cyrus na Instagramie. Aktorka powiedziała, że korzysta z terapii, i zachęciła do dbania o zdrowie psychiczne.

4 kwietnia 2022 roku gwiazda ruszyła z platformą Wondermind, którą stworzyła z mamą, Mandy Teefey, i Daniellą Pierson – założycielką newslettera „The Newsette”. W aplikacji znajdują się ćwiczenia, które mają pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia, jak również podcasty z rozmowami z terapeutami.

Ćwiczenie swojego umysłu i dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak ćwiczenie ciała. Cieszę się, że stworzymy miejsce, gdzie nikt nie będzie czuł się samotny. Wiem, jak przestraszona może być osoba prosząca o pomoc, ale dzięki wsparciu społeczności będzie to łatwiejsze. Zdrowie psychiczne musi przestać być tematem tabu – dodaje gwiazda.

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij