Znaleziono 0 artykułów
21.11.2022

Serial „1899” hitem Netfliksa

21.11.2022
Serial „1899” (Fot. Rasmus Voss / Netflix)

Nowa, mroczna produkcja twórców kultowego „Dark” jest najlepiej ocenianym serialem na Netfliksie. Historia o dziewiętnastowiecznym rejsie utrzymana w klimacie grozy rozpoczyna się na statku Cerber w tytułowym 1899 roku.

Twórcami „1899” są Jantje Friese i Baran bo Odar – duet odpowiedzialny za pierwszą niemiecką oryginalną produkcję Netfliksa „Dark”. Akcja nowego serialu rozpoczyna się na statku o mitologicznej nazwie Cerber w tytułowym 1899 roku. Na pokładzie parowca znajdują się osoby różnych narodowości, chętne na transatlantycki rejs z Londynu do Nowego Jorku, mimo że kilka miesięcy wcześniej na tej samej trasie, zniknął bez śladu inny statek – Prometeusz. W trakcie rejsu kapitan Larsen, w którego wciela się Andreas Pietschmann, otrzymuje tajemniczą wiadomość – podejrzewając, że pochodzi ona z zaginionego parowca, zmienia kierunek. Niestety, okazuje się, że decyzja ta będzie mieć swoje konsekwencje.

Sporym wyzwaniem dla twórców serialu było spójne przedstawienie bohaterów z różnych części Europy. Z pewnością dla polskiej publiczności interesujący jest fakt, że na ekranie można zobaczyć polskiego aktora Macieja Musiała, który gra dociekliwego, polskiego palacza okrętowego Olka, pracującego w kotłowni. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Netflix Polska (@netflixpl)

To co najlepiej opisuje produkcję „1899” to słowo „tajemnica”. Akcja rozgrywa się powoli, jednak z każdym odcinkiem przynosi coraz to nowe zagadki i sekrety. Uwagę krytyków, zwróciły także spektakularne efekty specjalne oraz niezwykle przekonująca scenografia.

Serial „1899” miał swoją premierę 17 listopada 2022 roku. Wszystkie osiem odcinków dostępnych jest na platformie Netflix.

Agnieszka Brzostowska
Proszę czekać..
Zamknij