Znaleziono 0 artykułów
15.07.2022

Powstanie serial o polityczce Humie Abedin

15.07.2022
Fot. Getty Images

Aktorka i producentka Freida Pinto nakręci serial na podstawie wspomnień Humy Abedin, prawej ręki Hillary Clinton. Kilka dni temu pojawiły się też informacje, że polityczka spotyka się z aktorem Bradleyem Cooperem.

Bradley Cooper, twórca „Narodzin gwiazdy”, od kilku miesięcy spotyka się w sekrecie z polityczką Humą Abedin. Więcej o życiu i karierze dawnej doradczynii Hillary Clinton dowiemy się z nowego serialu. Aktorka Freida Pinto stworzy produkcję na podstawie wspomnień Abedin, „Both/And. A Life in Many Worlds ”. Gwiazda filmu „Slumdog. Milioner z ulicy” zagra także główną rolę.

Nie ujawniono jeszcze zarysu fabuły, ale wspomnienia polityczki obejmują okres od 1996 roku, kiedy Abedin była na stażu w biurze Hillary Clinton, ówczesnej Pierwszej Damy, do kampanii prezydenckiej w 2016 roku, w której polityczka odgrywała kluczową rolę w sztabie kandydatki.

Książka porusza również tematy prywatne. Abedin zanim zaczęła spotykać się z Cooperem, była żoną polityka Anthony’ego Weinera. Rozstali się w aurze skandalu. W 2011 roku ujawniono, że Weiner wysyłał niestosowne wiadomości do nieletnich. W 2017 roku przyznał się do winy i został skazany na 21 miesięcy więzienia. Wtedy też Huma wystąpiła o rozwód.

Abedin twierdzi się w wywiadach, że napisanie autobiografii dało jej poczucie sprawczości. Wypowiedziała się także na temat adaptacji. – Od pierwszej rozmowy z Freidą i Emily było dla mnie jasne, że one rozumieją moją historię – powiedziała magazynowi „Deadline”.

Myślałyśmy, że znamy historię Humy, kobiety za kulisami wydarzeń, która zostaje zmuszona do zmierzenia się z kamerą, kiedy jej własne życie staje się newsem – dodała Pinto. – Potem przeczytałyśmy jej książkę i zaskoczyły nas jej otwartość, hojność, ciepło i inteligencja, ale też sposób, w jaki jej dzieciństwo, wiara i rodzina są wplecione w jej życie. Historia Humy jest jednocześnie wyjątkowa i uniwersalna, aktualna i ważna dla wielu z nas.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij