Znaleziono 0 artykułów
23.12.2019

Serial „Rojst” dostępny na Netfliksie

23.12.2019
Kadr z serialu „Rojst” (Fot. Materiały prasowe)

Produkcja w reżyserii Jana Holoubka opowiada o serii brutalnych morderstw, do których doszło w czasach PRL-u w małej miejscowości. Zagadkę zabójstw stara się rozwikłać para dziennikarzy – w ich role wcielają się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Kiedy w lutym 2017 roku platforma Showmax weszła do Polski, nikt się nie spodziewał, że tak szybko zniknie z naszego rynku. W ofercie serwisu można było znaleźć filmy i seriale na licencji, Showmax próbował też sił w produkcji własnej. Tuż po starcie zaangażował się m.in. w produkcję satyrycznego serialu „Ucho prezesa”, a także serii „SNL Polska”. W sierpniu 2018 roku premierę miał „Rojst”. Wszystkie tytuły zniknęły wraz z zamknięciem serwisu w grudniu 2018 roku.

Andrzej Seweryn w serialu „Rojst” (Fot. Materiały prasowe)

Fani serialu, a także osoby, które nie miały jeszcze okazji go zobaczyć, od niedawna mogą nadrobić zaległości dzięki Netfliksowi. Na platformie pojawiły się właśnie wszystkie odcinki kryminalnego serialu w reżyserii Jana Holoubka, który nad scenariuszem pracował wspólnie z Kasprem Bajonem. „Rojst” to mroczna opowieść, która rozgrywa się w 1984 roku w małym mieście w zachodniej Polsce. Dochodzi tam do podwójnego morderstwa: prostytutki i partyjnego dygnitarza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków. Śledztwo w sprawie zbrodni zaczynają prowadzić dziennikarze lokalnej gazety – Witold Wanycz (w tej roli Andrzej Seweryn) oraz Piotr Zakrzycki (Dawid Ogrodnik). W serialu towarzyszą im m.in. Piotr Fronczewski, Wojciech Machnicki i Zofia Wichłacz.

Dawid Ogrodnik w serialu „Rojst” (Fot. Materiały prasowe)

Na platformie streamingowej pojawiła się także druga oryginalna produkcja Showmaxu – „Egzorcysta”. Animacja Bartosza Walaszki opowiada historię Bogdana Bonera: złotej rączki i egzorcysty w jednym.

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij