Znaleziono 0 artykułów
05.08.2021

Jubileuszowa kolekcja koszulek Max Mara

05.08.2021
Fot. materiały prasowe

Siedem to wyjątkowa liczba. W starożytnych kulturach symbolizowała wiedzę. Często kojarzona była z archetypem mędrca, który reprezentuje intuicję, kontemplację i precyzję. Z okazji 70-lecia Max Mara powstała limitowana edycja koszulek ozdobionych pracami siedmiu artystów.

Znajdziemy tu m.in. pracę fotografia Williama Wegmana z wyżłem weimarskim ubranym w kamelowy płaszcz Max Mara 101801, grafiki znanego ilustratora François Berthouda, zamówione przez Max Marę w 2001 roku z okazji 50-lecia, szkice i rysunki wykonane przez amerykańskiego malarza Barnetta Newmana w latach 60., przepiękne grafiki Briana Grimwooda, które stanowiły główne tło na pokazie mody Max Mara wiosna-lato 2016, czy graficzne nadruki inspirowane twórczością Erberto Carboniego z wybiegu pokazu kolekcji jesień-zima 2021 w Mediolanie. 

Fot. materiały prasowe

Kolekcja tworzy pomost między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Koszulki wykonane są z bawełnianego dżerseju, a wykończone eleganckim obszyciem, aby podkreślić piękno każdej z prac. 

Fot. materiały prasowe

Dlaczego do uczczenia tak ważnego jubileuszu marka użyła T-shirtów? T-shirt statement garment – niezmienny mimo zmian w modzie.

Fot. materiały prasowe

– T-shirt to naprawdę prosty sposób, aby powiedzieć światu, kim i czym naprawdę jesteś – powiedział Dennis Nothdruft, szef Muzeum Mody i Tekstyliów w Londynie i kurator wystawy „T-shirt: Cult – Culture – Subversion”. Najprostsze ubranie, podkreślające charakter noszącego, jest spójne z filozofią marki.

Fot. materiały prasowe

 

Marta Krupińska
Proszę czekać..
Zamknij