Znaleziono 0 artykułów
08.03.2022

„Silne Razem” – nowy cykl spotkań w KinoGramie

08.03.2022
Lidia Popierl (Fot. Michał Glinicki)

W Międzynarodowy Dzień Kobiet KinoGram rozpoczyna nowy cykl spotkań „Silne razem” – pokazywane będą filmy, dotyczące znaczenia kobiet we współczesnym świecie.

Dokument „Kobieta” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda i Anastasii Mikovej zostanie pokazany jako pierwszy. Przedstawia dwa tysiące kobiet z 50 krajów, które dzielą się przed kamerą swoimi historiami – od tych najbardziej intymnych po dotyczące problemów kulturowych. Ich opowieści dotyczą seksualności, małżeństwa, macierzyństwa, miłości, a także emocji, wartości. Niezależnie od tego skąd pochodzą, ile mają lat, ich doświadczenia i historie są uniwersalne, tworzą intymny portret kobiet, żyjących w XXI wieku. Film zwraca uwagę na niesprawiedliwość, brak równości, przemoc. Jest też wyrazem uznania dla wewnętrznej siły, odporności, zdolności walki.

Po projekcji dokumentu, która rozpocznie się o 19.00, zaplanowana jest dyskusja pod hasłem „Co oznacza dzisiaj bycie kobietą…”. Na ten temat rozmawiać będą: fotografia i modelka Linda Popiel, Członkini Zarządu Capital Park Kinga Nowakowska oraz producentka filmowa Marta Lewandowska.

– Planujemy „Silne Razem" jako regularny cykl, w którym będziemy rozmawiać z inspirującymi kobietami i o kobietach. Nie ma chyba lepszej daty niż 8 marca na start takiego cyklu. Mamy nadzieję, że naszymi spotkaniami przyczynimy się do budowania silnej świadomości o sile i potencjale kobiet – mówi Anna Zoll, dyrektorka generalna KinoGram.

„Kobieta” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda i Anastasii Mikovej, w cyklu „Silne Razem”, KinoGram, Warszawa, 8 marca, 19.00

Link do wydarzenia można znaleźć na Facebooku kina. Bilety są dostępne na stronie KinoGramu oraz w aplikacji.

 

Weronika Kochel
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Silne Razem” – nowy cykl spotkań w KinoGramie
Proszę czekać..
Zamknij