Znaleziono 0 artykułów
03.10.2021

Simpsonowie na wybiegu Balenciagi na wiosnę-lato 2022

03.10.2021
Balenciaga x "Simpsonowie" (Fot. materiały prasowe)

To nie mem ani twór bujnej wyobraźni instagramowych grafików. Niemal wszyscy mieszkańcy miasteczka Springfield z animowanego serialu „Simpsonowie” wzięli udział w pokazie Balenciagi na wiosnę-lato 2022. Były wiwaty, a rysunkowa Anna Wintour uroniła łzę.

Jeśli ktokolwiek myślał, że po prezentacji kolekcji Prady równocześnie w Mediolanie i Szanghaju, niespodziewanej współpracy Fendi i Versace oraz pokazie Balmain, który przekształcił się w huczny festiwal muzyczny, skończą się atrakcje miesiąca mody, był w błędzie. 2 października dyrektor kreatywny Balenciagi Demna Gvasalia po raz kolejny udowodnił, że jego fantazja nie ma granic.

(Fot. materiały prasowe)

Na pokaz kolekcji wiosna-lato 2022 zaprosił gości do sali kinowej w gmachu Theatre du Chatelet w Paryżu. Czekał na nich z projekcją specjalnego odcinka „Simpsonów”. Obejrzeli historię, w której Marge marzy o ciuchu od Balenciagi, a Homer pragnie spełnić jej marzenie. Wzruszony historią bohaterki animowany Gvasalia postanawia, że w związku z miesiącem mody, uszczęśliwi nie tylko Marge, a wszystkich mieszkańców Springfield. Ci godzą się na podróż do Paryża jedynie pod warunkiem wizyty w nowym KFC przy Polach Elizejskich. Gdy przyjeżdżają, sztab makijażystów i stylistów kieruje ich wprost na wybieg. Lara Simpson lśni w szkarłatno-czerwonej sukni o kształcie syreny, Bart sunie na deskorolce w lateksowych muszkieterkach, Waylon Smithers dumnie kroczy ubrany w rajbuty (hybrydę szpilek i rajstop), a gdy pojawia się Marge w metalicznej sukni w odcieniu złota, rozlegają się gromkie brawa. Nawet animowana Anna Wintour roni łzę (którą momentalnie przechwyca jej asystentka i pakuje do fiolki perfum „Wintour nr 9).

Projekcję 10-minutowego odcinka poprzedzała transmisja z czerwonego dywanu. Spacerowały po nim gwiazdy – z Amber Vallettą, Naomi Osaką, Elliot Page i Isabelle Huppert na czele – ubrane od stóp do głów w projekty z linii na wiosnę-lato 2022.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij