Znaleziono 0 artykułów
06.04.2020

Słynne obrazy Claude’a Moneta w sieci

06.04.2020
Cykl "Lilie wodne" Claudea Moneta w paryskim Musée de lOrangerie (Fot. View Pictures/Universal Images Group via Getty Images)

Musée de l’Orangerie zaprasza na wirtualny spacer po wystawie francuskiego impresjonisty. W ramach inicjatywy paryskie muzeum udostępniło zwiedzającym zjawiskowy cykl obrazów „Lilie Wodne”. 

W ubiegłym tygodniu Fundacja Claude’a Moneta przygotowała wyjątkową niespodziankę dla fanów sztuki. Instytucja udostępniła wirtualny spacer po posiadłości i ogrodach malarza w Giverny. W ramach inicjatywy zwiedzający mogą podziwiać usłane tysiącami kwiatów łąki, malownicze aleje i dom artysty, które przez lata inspirowały go do pracy i były tematem wielu jego obrazów, w tym słynnego cyklu „Lilie Wodne”. 

„Lilie wodne” to jedne najsłynniejszych obrazów, które Monet namalował w Giverny. Teraz dzięki Musée de l’Orangerie, możemy podziwiać tę serię online.

W ramach cyklu „Lilie Wodne” Claude Monet stworzył blisko 250 obrazów. Część prac  liczyła nawet sześć metrów długości, dlatego w latach 20. XX wieku francuski rząd postanowił zbudować dwie owalne sale w Oranżerii specjalnie z myślą o właściwej ekspozycji monumentalnych prac artysty. 

Wirtualne oprowadzanie po wystawie znaleźć można pod linkiem

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Słynne obrazy Claude’a Moneta w sieci
Proszę czekać..
Zamknij