Znaleziono 0 artykułów
01.12.2021
Artykuł partnerski

Świąteczne sneakersy adidas Originals

01.12.2021
(Fot. materiały prasowe)

Niezwykłe spotkanie kultowych klasyków. Sneakersy Forum Low od adidas Originals z limitowanej kolekcji na święta 2021 zdobią motywy nawiązujące do komedii „Kevin sam w domu” z Macaulayem Culkinem. W sprzedaży od 11 grudnia.

Komedia „Kevin sam w domu” z 1990 roku weszła już do kanonu kina. Legendarne sneakersy Forum Low, po raz pierwszy zaprezentowane w 1984 roku, od niemal 40 lat należą do najmodniejszych butów sportowych adidas Originals. Gdy spotkają się dwa klasyki – film, który małym i dużym widzom pozwala wczuć się w świąteczny nastrój, oraz sneakersy, które noszą kolejne pokolenia fanów marki adidas – powstaje kolekcja, która natychmiast staje się kultowa.

(Fot. materiały prasowe)

Na modelu z kolekcji znalazły się motywy nawiązujące do spotkania Kevina (w filmie gra go Macaulay Culkin) ze złodziejaszkami: Harrym (Joe Pesci) i Marvem (Daniel Stern), zwanymi też „mokrymi bandytami”, którzy postanawiają obrabować dom McCallisterów pod nieobecność dorosłych. Nie spodziewają się, że posiadłości bronić będzie zaciekle ośmioletni Kevin, najmłodszy syn rodziny, którego rodzice zapomnieli zabrać na święta do Paryża. Osamotniony chłopiec bawi się z przestępcami w kotka i myszkę, zastawiając na nich przemyślne pułapki.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

Jak przetłumaczyć język filmu na modę? Model Forum Low od adidas Originals zyskał czerwone detale kojarzące się z Gwiazdką. Na skórze w odcieniach off-white i kremowym zaznaczono czerwone akcenty. Pojawił się także ślad dymu nawiązujący do sceny pożaru. Na języku są natomiast widoczne logo filmu i napis: „This is my house, I have to defend it” („To mój dom, muszę go chronić”). Niespodzianka czeka fanów sneakersów też na podeszwie. Wykonana z metalu, świeci w ciemności, co w bezpośredni sposób przywołuje rozgrzaną do czerwoności klamkę w domu McCallisterów.

Świąteczny look uzupełniają skarpetki z fotosami z filmu. To świetny pomysł na przedświąteczny prezent dla siebie albo podarunek pod choinkę dla najbliższych. Bo w czym oglądać tradycyjny już seans „Kevina samego w domu”, jak nie w inspirowanych filmem sneakersach i skarpetkach? Od tej pory nie ma świąt bez Kevina i… adidas Originals!

Od 23 listopada można zapisywać się na listę oczekujących na limitowany model. Kolekcja trafi do zamkniętej sprzedaży dla fanów 1 grudnia, a globalny debiut zaplanowano na 11 grudnia. Oprócz premiery limitowanej kolekcji zorganizowane zostaną także specjalne wydarzenia, przede wszystkim w Chicago i Paryżu – miastach, które kojarzą się z filmem. Działająca od 2001 roku marka adidas Originals tworzy modele w hołdzie kultowym klasykom adidasa.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij