Znaleziono 0 artykułów
20.01.2021

Stylizacja Jill Biden podczas zaprzysiężenia Joe Bidena

20.01.2021
Jill i Joe Biden (Fot. Jonathan Ernst-Pool/Getty Images)

20 stycznia 2021 roku Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego żona, Jill Biden, na tę okazję wybrała niebieski płaszcz nowojorskiej marki Markarian.

Dzień przed zaprzysiężeniem para prezydencka pojawiła się w Waszyngtonie na ceremonii rozpalenia świateł wokół Lincoln Memorial Reflecting Pool, by uczcić ofiary Covid-19 w USA. Jill Biden na tę okazję wybrała fioletowy płaszcz amerykańskiego projektanta Jonathana Cohena, który ma zrównoważone podejście do mody. Płaszcz i maseczka, które miała na sobie żona prezydenta, zostały wykonane z resztek materiałów zużytych do wyprodukowania kolekcji, a ich kolor nawiązuje do ruchu sufrażystek.

Jill i Joe Biden (Fot. Win McNamee/Getty Images)

Podobne artykułyJill Biden: Pierwsza Dama, kochająca żona, kobieta niezależnaNatalia Jeziorek Podczas zaprzysiężenia Pierwsza Dama ponownie dała do zrozumienia, że zamierza wspierać amerykańskich twórców. Tym razem postawiła na niebieski płaszcz wysadzany kryształkami Swarovskiego, który na specjalne zamówienie wykonała Alexandra O’Neill, młoda projektantka stojąca za marką Markarian. Jill Biden dobrała do niego maseczkę, rękawiczki oraz torebkę w tym samym odcieniu, którego wybór również nie był przypadkowy. Niebieski to kolor Partii Demokratycznej oraz symbol stabilności i spokoju. Co ciekawe podczas ceremonii Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, pojawiła się w stylizacji w podobnym odcieniu.

Jill Biden idzie zatem śladem Michelle Obamy, która podczas inauguracji Baracka, wybrała żółty płaszcz wysadzamy kryształkami Swarovskiego autorstwa mało wówczas znanej Isabel Toledo, projektantki o kubańsko-amerykańskich korzeniach.

Galerię z zaprzysiężenia Joe Bidena znajdziecie pod linkiem: Zaprzysiężenie prezydenta Joe Bidena i wiceprezydentki Kamali Harris

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij