Znaleziono 0 artykułów
05.12.2019

Sukces Anji Rubik na szczycie ONZ

05.12.2019
(Fot. East News)

Supermodelka wraz z fundacją #sexedPL przyjechała do stolicy Kenii, gdzie opowiedziała o osiągnięciach ruchu w zakresie edukacji seksualnej.

Supermodelka wraz z fundacją #sexedPL przyjechała do stolicy Kenii na specjalne zaproszenie Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA), platformy Elbi i jej założycielki Natalii Vodianovej.  

Polka znalazła się w gronie 50 kobiet (m.in. Maria, księżna Danii, królowa Bhutanu, Aszi Sangaj Czoden i Pierwsza Dama Kenii. Margaret Gakuo Kenyatta), które w Nairobi wzięły udział w panelu „When Women Lead: High Level Dialogue”. Następnego dnia Rubik razem z aktywistami z całego świata opowiedziała o tym, jak wykorzystać dostępną nam platformę do przełamywania tabu wokół edukacji seksualnej, seksualności i zdrowia kobiet oraz menstruacji. 

Anja Rubik w Nairobi (Fot. materiały prasowe)

Anja Rubik zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia i projekty #sexedPL oraz ich wpływ na społeczeństwo. Działania ruchu zostały docenione przez reprezentantów i reprezentantki innych krajów, którzy wyrazili chęć zaadaptowania jego formuły w swoich krajach.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij