Znaleziono 0 artykułów
29.09.2022

Szkoła w Kuniowie wygrała drugą edycję programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga

29.09.2022
Fot. Materiały prasowe

Najmłodsi mieszkańcy niewielkiej miejscowości w województwie opolskim nareszcie mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Wszystko za sprawą programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga, która sfinansowała budowę nowego boiska wielofunkcyjnego.

Sportowy talent i pasję warto rozwijać od najmłodszych lat. Niestety często szkołom nawet z najlepszą kadrą nauczycielską brakuje odpowiedniej infrastruktury, aby wspierać uczniów w dążeniu do realizacji marzeń. Z pomocą przychodzi Fundacja 4F Pomaga, która w 2022 roku zorganizowała drugą edycję programu „W zasięgu sportu”. Jej misją jest wspieranie placówek i docieranie do małych miejscowości po to, żeby dać szansę wszystkim: – Sport to nie tylko źródło radości, ale także niezwykle ważny element prawidłowego rozwoju najmłodszych. Żeby uprawiać go w sposób przyjemny i bezpieczny, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, na którą nie każda szkoła może sobie pozwolić. Już dziś zachęcamy szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji – mówi Aleksandra Chalimoniuk, PR Director OTCF. 

1 września, podczas rozpoczęcia roku szkolnego, nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie, która wygrała tegoroczną edycję konkursu.

Fot. Materiały prasowe

– Dwadzieścia pięć lat temu rodzice uczniów oraz strażacy z OSP w Kuniowie w czynie społecznym wykonali przy szkole boisko asfaltowe, ale po wielu latach użytkowania stało się ono niebezpieczne, gdyż miało nierówną, zniszczoną nawierzchnię. Przestaliśmy z niego korzystać i od dłuższego czasu staraliśmy się o pozyskanie funduszy na budowę nowego – mówi Barbara Hyży, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie. Prace nad nowym boiskiem trwały od wakacji, a całość była niespodzianką, o której najmłodsi dowiedzieli się w pierwszy dzień szkoły.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni specjalnie na tę okazję sportowcy: zawodnicy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Dawid Tomala, Paulina Wal i Aleks Stokłosa. Sportowcy przeprowadzili pierwszą rozgrzewkę i lekcję wychowania fizycznego w nowym roku szkolnym. Dzieci mogły spróbować swoich sił m.in. w skoku w dal z miejsca, biegu po kopercie i rzutach do kosza. Na nowym boisku uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną oraz tenisa.

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij