Znaleziono 0 artykułów
28.08.2019

Timothée Chalamet jako król Henryk V

28.08.2019
Timothée Chalamet jako król Henryk V (Fot. materiały prasowe Netflix)

Netflix udostępnił pierwszy zwiastun filmowej adaptacji dramatów Williama Szekspira. Światowa premiera „Króla” odbędzie się 2 września na festiwalu w Wenecji.

– Król nie ma przyjaciół. Król ma jedynie poddanych i wrogów – mówi Falstaff (Joel Edgerton, „Wojownik”) nadworny błazen, któremu młody władca ufa najbardziej. Po śmierci ojca książę Hal obejmuje tron. Jako król Henryk V będzie musiał odnaleźć się w pałacowych intrygach oraz poradzić sobie z pogrążonym w wojnie i chaosie kraju. W rolę młodego władcy wcielił się Timothée Chalamet („Tamte dni, tamte noce”, „Małe kobietki”). Na ekranie zobaczymy też Roberta Pattinsona („Good Time”), Lilly-Rose Depp („L’homme fidèle”) i Seana Harrisa („Makbet”). 

Za kamerą stanął David Michôd („Królestwo zwierząt”). Reżyser razem z Joelem Edgertonem jest również autorem scenariusza opartego na dwóch dramatach Williama Szekspira – „Henryka IV” i kontynuacji – „Henryka V”. Producentami filmu są Brad Pitt, Liz Watts, Jeremy Kleiner i Dede Gardner, którzy odpowiadali również za takie projekty jak „Moonlight” i „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Muzykę do filmu skomponował Nicholas Britell („Big Short”). Film będzie miał swoją premierą na festiwalu w Wenecji już 2 września. 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Timothée Chalamet jako król Henryk V
Proszę czekać..
Zamknij