Znaleziono 0 artykułów
23.07.2021

Tommy Dorfman identyfikuje się jako kobieta

23.07.2021
Fot. Getty Images

Tommy Dorfman, znana z serialu „13 powodów”, wyznała, że transpłciową kobietą.

W wywiadzie dla amerykańskiego tygodnika „Time” Tommy Dorfman opowiedziała o swojej tożsamości seksualnej i procesie tranzycji. Aktorka nie będzie zmieniać imienia. Prosi, by zwracać się do niej żeńskimi zaimkami.

Od roku mogliśmy oglądać przemianę Tommy na Instagramie. Aktorka publikowała zdjęcia dokumentujące tranzycję. W wywiadzie dla „Time'a” przyznała, że od dłuższego czasu chciała wyznać, że identyfikuje się jako kobieta, ale powstrzymywał ją strach.

 

Bałam się otwarcie mówić o transformacji, więc znalazłam inny sposób na jej pokazanie. Uważam, że to piękny proces, dlatego uczyniłam z Instagrama pamiętnik. Niestety ludzie komentowali mój wygląd, dlatego postanowiłam opowiedzieć o przemianie – mówiła.

Aktorka wyznała również, że obawia się o bezpieczeństwo transpłciowych osób.

Państwo nie chroni osób transpłciowych, a zwłaszcza młodzieży trans. Musimy zadbać o tę społeczność. Edukuj najbliższe otoczenie, pomagaj organizacjom, a jeżeli masz możliwości finansowe, wesprzyj nas – zaapelowała Tommy.

Początkująca aktorka bała się o rozwój kariery, ale przyznała, że życie w zgodzie ze sobą jest najważniejsze. Teraz będzie wybierać wyłącznie kobiece role.

„Jestem wdzięczna każdej osobie trans, która przeszła ścieżkę przemiany, przełamała bariery i zaryzykowała życie, aby być sobą. Dziękuję wszystkim kobietom trans, które pokazały mi, kim jestem i jak żyć” – napisała aktorka na Instagramie.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij