Znaleziono 0 artykułów
30.01.2023

Trendy w designie na zimę 2022-2023: Rekomendacje Luizy Kubis

30.01.2023
(Fot. materiały prasowe)

Dziesiątkę bohaterów na różne sposoby związanych ze światem wzornictwa poprosiliśmy o wytypowanie najciekawszych zjawisk, nazwisk i przedmiotów. Projektantka, buyerka i właścicielka Lui Store Luiza Kubis wybiera ulubionych artystów, kolory i rozwiązania wnętrzarskie.

Ciekawy trend:

(Fot. materiały prasowe)

Podoba mi się wykończenie kafelkami nie tylko łazienek, lecz także ścian w salonie czy innych częściach domu. Ostatnio odkryłam artystkę Eline Baas, która tworzy z kafelków rzeźby i obrazy. Moje ulubione to te z serii Elements. Do sztuki zbliża się szkło. Imponujące są wyroby czeskiej marki Anna von Lipa oraz szklane rzeźby Helle Mardahl.

Użytkowe, ale wyjątkowe:

(Fot. materiały prasowe)

W moim mieszkaniu taką funkcję pełni głośnik Marshall. Wygląda stylowo, a jest też bardzo praktyczny i dobry jakościowo – uwielbiam połączenie designu z praktycznością.

Długo szukałam stylowej deski do krojenia. W Amsterdamie kupiłam piękną, grubą deskę w kolorze brzoskwiniowym. Niby banał, ale robi różnicę. Moim zakupowym marzeniem niezmiennie od paru lat jest zegarek Cartier Tank Must – to świetna inwestycja. No i można zerknąć na godzinę. W niedalekiej przyszłości planuję też kupić wazon od Mari Masot i biżuterię Sophie Bille Brahe z kolekcji Constellations.

(Fot. materiały prasowe)

Kolory sezonu:

W akcesoriach i wnętrzach zaczyna się pojawiać coraz więcej brzoskwiniowego, ja już się w nim zakochałam. Zaczęło się od deski do krojenia, teraz chodzi mi po głowie kanapa, która w tym kolorze prezentowałaby się fenomenalnie.

Nowa obsesja:

Studio Mignone (Fot. materiały prasowe)

To stół Tavolo Morbido White od Studio Mignone na obłych nogach z żywicy. Dużo bardziej szlachetne niż meble ulepione z gliny czy papier mâché. To był głośny, ale chwilowy trend.

Dobra sztuka:

Agnieszka Owsiany (Fot. materiały prasowe)

Zachwyciły mnie prace Agnieszki Owsiany – delikatne i wyjątkowe. W domu chciałabym mieć też prace Tomka Opalińskiego, Soni Dubois i Hanny Polskin. Do listy dopisałabym też Annabel Lapsys, Kane’a Lehanneura i Gustafa Westmana.

Ciekawa przestrzeń:

TED Amsterdam (Fot. materiały prasowe)

TED Amsterdam – sklep i wypożyczalnia mebli, oraz francuskie L'Atelier 55.


Więcej inspiracji znajdziecie w drugim wydaniu „Vogue Polska Living”. Do kupienia w salonach prasowych, online z wygodną dostawą do domu oraz w formie e-wydania.

Kamila Wagner
Proszę czekać..
Zamknij