Znaleziono 0 artykułów
11.09.2021

Trendy zapoczątkowane przez rodzinę królewską

11.09.2021
Fot. Getty Images

Przedstawiamy trendy, które przejęliśmy od księżnej Diany, królowej Elżbiety II, Kate Middleton, Meghan Markle i innych koronowanych głów.

Księżna Diana, Jej Królewska Mość, Kate Middleton, Meghan Markle mają jedną wspólną cechę: wszystkie wpłynęły na to, co jest w modzie. Raport z platformy wyszukiwania Lyst ujawnił, które z trendów zapoczątkowanych przez rodzinę królewską skopiowałyśmy od naszych ulubionych członkiń rodziny królewskiej. Od zamiłowania księżnej Diany do mocnych garniturów po słabość królowej do color blockingu – zobacz, jakie trendy w modzie są przypisywane różnym członkiniom rodziny królewskiej i jak  wprowadziły je do naszego życia i naszych szaf.

Księżna Diana i poduszki na ramionach

Fot. Getty Images

Księżna Diana była niekwestionowaną ikoną stylu, ale najbardziej znanym trendem przez nią wylansowanym, według Lyst, były poduszki na ramionach. Mama księcia Harry'ego i księcia Williama uwielbiała je, nosząc niezliczoną ilość garniturów z tym detalem.

Królowa Elżbieta II i color blocking

Fot. Getty Images

Królowa znana była z noszenia jaskrawych strojów z bardzo wzruszającego powodu: aby w dużych tłumach mogli ją dostrzec jej królewscy fani, by wracając do domu mieli pewność, że widzieli królową. Pozostając wierną temu etosowi, królowa Elżbieta II miała na sobie uderzający limonkowy strój Stewarta Parvina i kapelusz Angeli Kelly na ślubie swojego wnuka, księcia Harry'ego w 2018 r. Według Lyst „wyszukiwania jasnych, jaskrawych garniturów wzrosły o 89 proc.”.

Meghan Markle i płaszcze

Fot. Getty Images

„Meghan spowodowała znaczący wzrost popytu na pasiaste i wzorzyste płaszcze na całym świecie” – donosi Lyst. Po tym, jak Markle założyła kremowy płaszcz Line the Label podczas ogłoszenia zaręczyn, Lyst zanotował, że płaszcz „wyprzedał się w ciągu 12 godzin”.

Kate Middleton i styl sportowy

Fot. Getty Images

Księżna Walii często pojawia się u boku swojego męża na wydarzeniach sportowych. Ona również uprawia wiele sportów, w tym narciarstwo i żeglarstwo. Lyst donosi, że miało to wpływ na trendy w stylu sportowym. Dwa dni po tym, jak księżna Kate założyła kurtkę narciarską Perfect Moment w 2017 r., wyszukiwania projektanta na Lyst wzrosły o 390 proc.

Księżniczka Margaret i okulary przeciwsłoneczne w kocim stylu

Fot. Getty Images

Podczas gdy Jackie Kennedy Onassis przypisuje się popularyzację oversize'owych okularów przeciwsłonecznych, księżniczka Margaret była królewskim pionierem tych w stylu cat-eye. Królewna umiłowała sobie kocie oprawki już w latach 50. Lyst donosi, że „wyszukiwania takich modeli okularów przeciwsłonecznych wzrosły ostatnio o 71 proc.”.

Królowa Elżbieta II i torebki z uchwytami

Fot. Getty Images

Charakterystyczną torebką Jej Wysokości była mała wersja z górną rączką, zazwyczaj produkowana przez brytyjską markę luksusowych akcesoriów Launer London – dla królowej oversize’owe torebki mogłyby nie istnieć. Według Lyst „liczba wyszukiwań torebek z rączką wzrosła o 27 proc. Torby Launer Jej Królewskiej Mości są wyszukiwane co sześć minut”.

Księżniczka Małgorzata i wąska talia

Fot. Getty Images

Księżniczka Margaret zawsze była zwolenniczką wąskiej talii i aby uzyskać ten efekt, zakładała paski do sukienek i płaszczy. Lyst mówi: „Celebrytki, w tym Gigi Hadid i Kylie Jenner, używają ostatnio szerokich pasów na płaszczach i topach, aby zacisnąć talię”. Wyszukiwania damskich pasków ogólnie wzrosły o 34 proc. od zeszłego roku, popularne stają się paski z klamrami, takie jak pasek z logo Gucci”.

Królowa Elżbieta II i styl jeździecki

Fot. Getty Images

Oprócz color blockingu królowa lubiła również styl jeździecki. Chloé i Burberry nawiązały do stylu jeździeckiego w swoich kolekcjach na wiosnę-lato '18, a Lyst odnotował „55-procentowy wzrost wyszukiwań dla bryczesów w marcu 2018 r.”. Wyszukiwania dla tweedowych marynarek i pikowanych kurtek wzrastają o 10 proc. z roku na rok.

Królowa Aleksandra i chokery

Chokery z lat 90. powracają w wielkim stylu. Ten trend został według Lyst zainicjowany przez królową Aleksandrę, która nosiła je, aby ukryć bliznę na szyi”. Statystyki Lyst pokazują, że „liczba wyszukiwań chokerów wzrosła o 37 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Lucie Clark
Proszę czekać..
Zamknij