Znaleziono 0 artykułów
22.06.2022
Artykuł partnerski

Magia różowego onyksu

22.06.2022
Fot. Materiały prasowe

Klasyczne piękno, lekkość i elegancja. Bogactwo warstw, refleksów i odcieni, które najpełniej uwidaczniają się w promieniach słońca. Onice, nowa kolekcja płyt wielkoformatowych grupy Tubądzin, wprowadza do wnętrz nutę romantyzmu, zachęcając do odpoczynku blisko natury.

Onyks to kamień, który skrywa w swoim wnętrzu niezwykłą kunsztowność. Szczególny urok mają jego różowa i biała odmiana. Pastelowe minerały olśniewają niesamowitymi właściwościami. Niemal wyczuwalna miękkość barw łączy się z wysoką przeziernością onyksu, sprawiając, że gdy słońce opromieni jego strukturę, dzieje się prawdziwa magia. Nic więc dziwnego, że projektanci Grupy Tubądzin wybrali na źródło inspiracji właśnie różowy i biały onyks.

Fot. Materiały prasowe

Gra światła

Odcienie i refleksy załamujące się na nierównomiernej strukturze onyksu to niezwykły spektakl, od którego trudno oderwać wzrok. Dzięki niemu kolekcja Onice oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię. Eteryczność linii przywodzi na myśl misternie wykonane koronki albo lekkość puchu.

Przy tworzeniu Onice projektanci zastosowali technikę polegającą na nakładaniu na siebie półprzezroczystych warstw. Dzięki temu w promieniach słońca płyty rozświetlają się i nabierają głębi. Nadaje to wnętrzu wyjątkowego nastroju, który sprzyja oddawaniu się marzeniom i błogiemu odpoczynkowi, zapewnia relaks dla ciała i umysłu. Wierzchnia powłoka otulająca płytki została pokryta granillą, która po wypolerowaniu zapewnia efekt wysokiej szklistości. Nadała ona głębi obrazom, podkreślając trójwymiarowość oraz przestrzenność wzoru.

Fot. Materiały prasowe

Wielowarstwowość i wysoka transparentność onyksu, szczególnie pod wpływem światła, sprawiają wrażenie nieskończoności i nieograniczoności, jak gdyby toń minerału nie miała końca. Efekt ten potęgują dodatkowo różnorakie odcienie różu, które tworzą fantazyjne refleksy wypełniające wnętrze kamienia.

Dyskretny wdzięk różu

Róż to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu. I nic dziwnego, bo jego właściwości czynią go naprawdę wyjątkowym. Róż to odzwierciedlenie tlącego się żaru, bliskości i ciepła. Budzi emocje i uczucia, nadaje im kierunek, sprawia także, że pragniemy fantazjować. Kolor ten symbolizuje nie tylko kobiecość i kruchość, lecz także siłę i energię, które napędzają do działania, dają nadzieję i sprawiają, że chcemy patrzeć na świat przez pryzmat naturalności oraz wykwintnej estetyki. Dokładnie takiej, jaką zapewnią wnętrzu płyty z kolekcji Onice.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Wielowymiarowość różowego onyksu i jego wspaniałe właściwości załamywania światła ukazują prawdziwą złożoność minerału oraz wprawiają w zachwyt nad doskonałością natury. Wyjątkowy charakter płyt sprawia, że stają się czymś więcej niż tylko dodatkiem do wnętrza. Onice to autonomiczna całość posiadająca moc zaczarowania każdej przestrzeni, w której się znajdzie. Zabarwia otoczenie łagodnym, pełnym wdzięku i powiewności różem w swoich najbardziej fenomenalnych odsłonach.

Moc pozytywnej energii

Nie jest tajemnicą, że wnętrza, w których żyjemy i pracujemy, mają na nas ogromny wpływ. Dlatego tak ważne jest, by otaczać się pięknem. Kolekcja Onice w wysublimowany sposób wprowadza je do wnętrz. Zaczarowane dzięki niej przestrzenie staną się idealnymi miejscami odpoczynku oraz kreatywnego planowania i poszukiwania inspiracji. Onyks nie potrzebuje dodatkowych zdobień, dlatego kolekcja z pewnością przypadnie do gustu fanom minimalizmu i wyrafinowanej estetyki.

Fot. Materiały prasowe

Wzór zaczerpnięty z naturalnego onyksu został przeniesiony na wielkoformatowe gresy w rozmiarze 120x240, 120x120 oraz 60x120 cm. Sprawdzą się idealnie zarówno na podłodze czy ścianie, jak i w formie blatów. Ich wielkość podkreśla głęboko osadzoną grafikę mieniącą się odcieniami i efektami nierównomiernego rozwarstwienia. Kolekcja Onice zachwyca dekoracyjnością właściwą onyksowi, uwodząc każdego, kto na nią spojrzy.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij