Znaleziono 0 artykułów
09.07.2024

Charlotte Casiraghi poleca ulubione książki na wakacje

09.07.2024
Ambasadorka Chanel Charlotte Casiraghi poleca ulubione książki na wakacje (Fot. Materiały prasowe)

Charlotte Casiraghi poleca cztery historie o inspirujących kobietach – ich romansach, słabościach i sukcesach. Wśród wybranych przez księżniczek książek znalazły się „The Rachel Incident” Caroline ODonoghue, „As Rich as the King” Abigaïl Assor, „The Collected” Dorothy Parker i „The Summer Book” Tove Jansson.

Wakacje to idealny czas na nadrobienie zaległości. Hamak, szum fal, widok morza i dobra książka to dla wielu definicja przyjemności. Ambasadorka domu Chanel, Charlotte Casiraghi, podzieliła się czterema tytułami, które idealnie sprawdzą się na umilenie letnich wieczorów.


Czytelnicze polecenia Charlotte Casiraghi

Pierwszą z polecanych przez modelkę książek jest „The Rachel Incident” irlandzkiej pisarki Caroline ODonoghue. To błyskotliwa opowieść o przyjaciołach, kochankach, Irlandii pogrążonej w chaosie i młodej kobiecie desperacko próbującej odnaleźć miłość.

Szczególnie oryginalna wydała mi się nierozerwalna przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną w momencie, gdy oboje wchodzą w dorosłość. Razem kwestionują stosunek do miłości, seksualności, pracy. Uwielbiam historie, które przedstawiają transformację z nastolatka w dorosłego. To ogromna zmiana, która często bywa bardzo trudna – tłumaczy potomkini monakijskiej rodziny książęcej.

W poleceniach ambasadorki Chanel pojawiła się również powieść „As Rich as the King” autorstwa Abigaïl Assor. Tym razem akcja rozgrywa się pośród plaż, ulic i rezydencji Casablanki lat dziewięćdziesiątych. Bohaterka książki, Sarah, to Francuzka, uczęszczająca do elitarnego liceum. Tam poznaje Drissa, starszego introwertyka o zielonych oczach. Sarah decyduje się zdobyć jego serce, nie bacząc na wszelkie przeciwności. – Sarah i Driss od początku wydali mi się być bardzo interesujący. Są napędzani przez młodość, pragnienia i wolność. To prawdziwie wakacyjna historia – komentuje Charlotte Casiraghi.

Ulubione książki na wakacje księżniczki Charlotte Casiraghi, ambasadorki Chanel (Fot. Materiały prasowe Chanel)

W zestawieniu nie mogło również zabraknąć Dorothy Parker. „The Collected” to zbiór humorystycznych wierszy i opowiadań, artykułów i recenzji, uchwytujących ducha dekadenckiej epoki jazzu w Nowym Jorku. – Choć Parker opisuje nowojorską rzeczywistość lat 50. ubiegłego wieku, jej spostrzeżenia są wciąż bardzo aktualne. Autorka stawia wiele pytań o rolę kobiety, jej obowiązki i małżeństwo. Pomaga nam zrozumień relacje między ludzkie i społeczne uwarunkowania. To niewątpliwa siła literatury – tłumaczy Charlotte.

Zestawienie gwiazdy zamyka „The Summer Book” Tove Jansson. To historia pisarki i jej sześcioletniej wnuczki spędzających lato na maleńkiej wyspie w Zatoce Fińskiej. Stopniowo obie uczą się swoich lęków, kaprysów i tęsknoty za niezależnością. – „The Summer Book” to krótka opowieść, prawdziwe znalezisko. Sześcioletnia Sophie opłakuje mamę. Razem z babcią spędzają wakacje na długich rozmowach. To bardzo poruszająca propozycja o międzypokoleniowych relacjach – dodaje Charlotte Casiraghi.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Książki
  3. Charlotte Casiraghi poleca ulubione książki na wakacje
Proszę czekać..
Zamknij