Znaleziono 0 artykułów
31.10.2022

Valentino otworzył wystawę w stolicy Kataru

31.10.2022
Fot. Materiały prasowe Valentino

Włoski dom mody Valentino zawitał na Półwysep Arabski. W stolicy Kataru marka otworzyła wystawę „Forever Valentino” na cześć swojego założyciela, Valentino Garavaniego.

Wystawa, otworzona 27 października, mieści się w Qatar Museums, a dokładniej w siedzibie centrum projektowania i innowacji Msheireb Downtown Doha. Jest to największa w historii ekspozycja poświęcona Maison Valentino i pierwsza na Bliskim Wschodzie prezentacja kreatywnych osiągnięć włoskiego domu mody. Wydarzenie oddaje hołd także założycielowi marki,  Valentino Garavaniemu, który w tym roku obchodził 90. urodziny.

Fot. Materiały prasowe Valentino

Ekspozycja zawiera ponad 200 kreacji Valentino Haute Couture i strojów prêt-à-porter. Scenografię stanowią rzymskie krajobrazy przeplatane prywatnymi wspomnieniami z sześćdziesięcioletniej historii marki, w tym rzadko widziane stylizacje zaprojektowane dla Elizabeth Taylor, czy Jacqueline Kennedy Onassis. Na wystawie znalazły się również stroje z prywatnej kolekcji wieloletniej klientki domu mody, Jej Wysokości Sheikhy Moza bint Nasser Al-Missned.

Kuratorami wystawy są Massimiliano Gioni, dyrektor artystyczny New Museum w Nowym Jorku i krytyk mody Alexander Fury, a także dyrektor kreatywny Valentino, Pierpaolo Piccioli.

Fot. Materiały prasowe Valentino

Jestem dumna, że witamy publiczność na wystawie, która jest tak pomysłowa i elegancka, jak kreacje Maison Valentino. Wyrażam moje najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy współpracowali z nami, aby zrealizować ten hołd dla wielkiej wizji artystycznej – powiedziała Sheikha Al-Mayassa, która zasiada w zarządzie Qatar Foundation for Education, Science and Community Development.

Ekspozycja „Forever Valentino” otwarta będzie do 1 kwietnia 2023.

1/7 Pierpaolo Piccioli na otwarciu wystawy „Forever Valentino”

2/7 Naomi Campbell na otwarciu wystawy „Forever Valentino”

3/7 Ed Westwick na otwarciu wystawy „Forever Valentino”

4/7 Janet Jackson na otwarciu wystawy „Forever Valentino”

5/7

6/7

7/7

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij