Znaleziono 0 artykułów
02.02.2023

Visionnaire otwiera w Warszawie pierwszy polski salon

02.02.2023
Fot. Materiały prasowe

Visionnaire – wyjątkowa włoska marka z wieloletnią tradycją – coraz częściej budzi zainteresowanie również w Polsce. Wielkie otwarcie pierwszego warszawskiego, 300-metrowego salonu z luksusowym wzornictwem zaplanowano na 9 lutego 2023 roku.

Włoskie Visionnaire miłośnicy designu znają m.in. ze słynnych mediolańskich targów Salone del Mobile. To właśnie tam marka regularnie pokazuje swoje nowości – już blisko od sześciu dekad. Jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość, sięgając po nowe technologie. W trakcie ostatniej edycji Art Basel Miami marka zaprezentowała immersyjną instalację „Apollo Belvedere”, wprowadzając metawers do świat metaluksusu. Ta niezwykła kombinacja – funkcjonalizmu i śmiałej wizji, tradycyjnego rzemiosła z prawdziwie szlachetnymi materiałami i rozmachem – to wyjątkowa jakość we współczesnym designie, stąd też Visionnaire ma na koncie liczące się w świecie wzornictwa nagrody, np. ostatnio zdobytą WallPaper* Design Award dla półek Leonardo.

Fot. Materiały prasowe

Visionnaire coraz częściej budzi zainteresowanie polskich architektów oraz indywidualnych klientów, dlatego brand podjął decyzję o otwarciu swojego pierwszego flagowego salonu w Warszawie, które zaplanowano na 9 lutego 2023 roku. Tuż przy placu Trzech Krzyży, w zabytkowym, XIX-wiecznym budynku, powstała nowoczesna, 300-metrowa przestrzeń eksponująca najnowsze projekty z oferty Visionnaire. Zachwycające wnętrza z zaokrąglonymi sklepieniami, mieniące się ściany i nastrojowe światło to niezwykła oprawa dla przedmiotów z kolekcji przeznaczonych zarówno do strefy dziennej: jak Babylon Rack, Ca Foscari, autorstwa Alessandro La Spady, i Bastian projektu Mauro Lippariniego, jak i nocnej: Ca Foscari i Ultrasound. W salonie pojawią się też unikatowe artystyczne obiekty, m.in. konsola Lego i rzeźbiarski Sputnik autorstwa Draga & Aurel.

Fot. Materiały prasowe

Salon Visionnaire Home Philosophy znajduje się przy Al. Ujazadowskich 51.

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Design
  3. Visionnaire otwiera w Warszawie pierwszy polski salon
Proszę czekać..
Zamknij