Znaleziono 0 artykułów
22.09.2022

„Vogue Polska” startuje z drugim sezonem podcastów

22.09.2022
Kolaż Stefania Kolanowska

Po ciepłym przyjęciu i ogromnej liczbie odsłuchań podcastów, które zaproponowaliśmy czytelnikom w pierwszym sezonie, 22 września „Vogue Polska” startuje z kolejnymi audycjami. Wśród propozycji znajdziecie dobrze znanych prowadzących oraz kilka nowych, wciągających programów. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

W sezon jesienno-zimowy wchodzimy z nową dawką audycji. W drugim sezonie podcastów „Vogue Polska” seksuolog i psychoterapeuta dr Robert Kowalczyk w podcaście „Męski świat” rozmawia z gośćmi o współczesnej męskości. Do studia zaprosił przedstawicieli różnych zawodów, m.in. prof. Michała Lwa-Starowicza, prof. Jana Hartmana, prof. Remigiusza Ryzińskiego, Jacka Masłowskiego czy Kacpra Kujawę z redakcji „Vogue Polska”. Wspólnie zastanowią się, z jakimi problemami mierzą się mężczyźni, jak dbają o zdrowie, na jakim punkcie mają obsesję.

Z kolei Hanna Rydlewska, dyrektor wydawnicza „Vogue Polska”, zaprosi słuchaczy do świata designu. Podcast „Vogue Polska Living” skupi się na projektowaniu, fotografii wnętrz, architekturze i kolekcjonowaniu wzornictwa. Zaproszeni twórcy i twórczynie opowiedzą o swojej pracy, relacjach z przedmiotami – nierzadko zawiłych – osobistym podejściu do trendów. Gośćmi audycji będą akademicy oraz praktycy, którzy promują rodzime rzemiosło i rzucają nowe światło na historię polskiego designu, wśród nich Basia Kuligowska i Przemysław Nieciecki – duet, który stworzył PION Studio, a także Tomek Rygalik.

Wiedzą i doświadczeniem na temat przemocy podzieli się duet psychoterapeutów Anna Ciucias i Michał Muskała w audycji „Twarze przemocy”. Podcast, który „Vogue Polska” stworzył wspólnie z fundacją SEXED.PL, skupi się na sposobach rozpoznawania przemocy, reagowania na nią i przeciwdziałania jej. Pierwszego odcinka posłuchacie już 2 października w Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.  

W audycji „Od Y do Z” milenialka Anna Konieczyńska rozmawia z zoomerką Klementyną Szczuką o ciele, kobiecości i związkach. Co zmieniło się w postrzeganiu płci, polityki i seksu w ciągu ostatnich kilkunastu lat? W nowym podcaście prowadzące podejmują tematy osobiste – własnych wyborów życiowych, i społeczne – kryzysu klimatycznego, prawa do aborcji, małżeństw jednopłciowych. 

Kolejną nowością, która czeka na was w tym sezonie, jest podcast urodowy „Beauty Roast & Toast”. Agnieszka Zygmunt, dziennikarka zajmująca się od 10 lat zdrowiem i urodą, dokona wiwisekcji trendów oraz nowości. Prowadząca weźmie pod lupę marki kosmetyczne gwiazd, wpływ drag queens na branżę beauty i włosing, czyli nowy trend, który podbija media społecznościowe.

Ostatnią audycją, która dołącza do drugiego sezonu, jest podcast „Branża”. W programie Szymon Machnikowski, dyrektor marketingu i PR „Vogue Polska”, będzie spotykać się z liderkami i liderami branży lifestyle. Gości zapyta o drogę do sukcesu i sposób na samorozwój. To nie podcast o biznesie, ale o ludziach, którzy go tworzą. 

Nie zapominamy o fanach naszych dotychczasowych audycji. W podcastach „Osobiste rozmowy holistyczne” Oriny Krajewskiej oraz w audycji Mariety Żukowskiej „Równowaga” posłuchacie o zdrowiu fizycznym i psychicznym. Anna Sańczuk w programie „Jak ona to robi” rozmawia z kobietami, które zdecydowały się na rewolucję w życiu. O najważniejszych wydarzeniach w branży mody posłuchacie w podcaście Michaliny Murawskiej „(Un)dressed”. Z kolei „Wehikuł Harel” zabierze was w podróż w przeszłość. W sekcji kulturalnej o literaturze opowiada Maria Fredro-Smoleńska w audycji „Słowo za słowo”, a Basia Czyżewska w „Temacie rzeka” rozmawia z autorami i autorkami najciekawszych reportaży ostatnich lat. Mike Urbaniak rozmawia z gośćmi „Open Mike’a” o inności, niedopasowaniu i wędrówce pod prąd. Wojciech Engelking w „Czasie odzyskanym” reaguje na aktualne wydarzenia kulturalne i popkulturalne. Anna Taraska i Anna Konieczyńska w „Z przyjemnością: O (pop)kulturze” sięgają po nowości kulturalne i przypominają klasyki. O sztuce pod egidą „Vogue Polska” opowiada Anna Theiss, prowadząca „Szturm sztuk”, o architekturze zaś Beata Chomątowska w „Archigłosach”. Zuzanna Krzątała w drugim sezonie „Call to action!” rozmawia z gośćmi o przyszłości mody: zrównoważonej, inkluzywnej i etycznej, a Anna Jurgaś w audycji „About time!" zgłębia tajniki zrównoważonego życia. A na koniec dnia warto zasiąść do stołu w najlepszych restauracjach świata z programem „W pogoni za kolacją” Małgosi Minty. A z audycji Kamili Wagner „Podcast o podcastach” dowiedzieć się, kogo jeszcze warto słuchać.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij