Znaleziono 0 artykułów
16.08.2018

W poszukiwaniu najstarszego zegarka w Polsce

16.08.2018
(Fot. Materiały prasowe Longines)

Słynąca z poszanowania tradycji Longines wyrusza na poszukiwania najstarszego zegarka swojej marki w Polsce. W konkursie rozpoczętym 1 sierpnia szwajcarska firma można liczyć na unikatowe znaleziska, bo jej pierwsze relacje z Polską miały miejsce już w 1888 roku.

Historia marki Longines sięga 1832 roku, gdy w szwajcarskim miasteczku Saint-Imier powstało przedsiębiorstwo zegarmistrzowskie założone przez trzech wspólników. Siedziba Longines do dziś mieści się w tym urokliwym miejscu. Źródłem jej sukcesu jest poszanowanie tradycji, a także przestrzeganie zasad elegancji oraz dążenie do jak najwyższej wydajności. Dlatego zegarki marki cieszą się tak dużą popularnością. Co więcej, Longines od pokoleń służy jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych, o czym członkowie redakcji „Vogue Polska” mogli przekonać się osobiście na wyjątkowych zawodach konnych w Monte Carlo.

Bogata historia marki zachowała się dzięki dokumentom gromadzonym przez lata w archiwach w St. Imier. To także za ich sprawą firma jest w stanie odtworzyć historię relacji handlowych Longines w Polsce. Rozpoczęły się już w 1888 roku dzięki warszawskiemu domowi handlowemu Isaac Hirsch's Sohn. Nawiązując do tej niezwykłej tradycji, marka od 1 sierpnia 2018 roku poszukuje najstarszego zegarka w Polsce. Wiek zegarka będzie można zweryfikować za pomocą numeru seryjnego. Powinien więc być widoczny na zdjęciu konkursowym. Na zwycięzcę, czyli posiadacza najstarszego zegarka Longines w Polsce, czeka podróż do szwajcarskiej siedziby firmy w St. Imier oraz wizyta w Muzeum. 

Zgłoszenia przyjmowane są w punktach sprzedaży, w oficjalnych punktach serwisowych Lognines oraz online: konkurs@longines.pl oraz na Facebooku Longines Polska. Konkurs trwa do 31 października. Więcej szczegółów oraz regulamin znajdują się na stronie www.longines.pl

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij