Znaleziono 0 artykułów
01.02.2021

Rekord pobity: podczas 29. Finału WOŚP zebrano ponad 127 milionów złotych

01.02.2021
Fot. East News

Tegoroczna zbiórka WOŚP odbyła się pod hasłem „Finał z głową”. Zebrana suma zostanie przekazana na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Choć tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miała się odbyć 10 stycznia, ze względu na pandemiczne obostrzenia zdecydowano się przełożyć wydarzenie na koniec miesiąca. Nie zaszkodziło to inicjatywie, a Orkiestra po raz 29. zagrała dla dzieci w całej Polsce, tym razem pod hasłem „Finał z głową”.

W całym kraju i na świecie działało ponad 1300 sztabów i blisko 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano tysiące wydarzeń, akcji (w tym 15. bieg „Policz się z cukrzycą”, tym razem wirtualny) i aukcji. Wylicytować można było, m.in. autoportrety Anji Rubik z grudniowego numeru "Vogue Polska", zaprojektowany specjalnie na tę okazję płaszcz projektu Pauliny Ołowskiej i Ani Kuczyńskiej, rakietę tenisową Igi Świątek z turnieju Roland Garros.

Podczas Finału w centrum Warszawy stanęło orkiestrowe studio telewizyjne, z którego przez ponad dobę transmitowano przebieg wydarzenia, a także koncerty takich gwiazd jak Dżem, Krzysztof Zalewski czy Kwiat Jabłoni. Po raz kolejny WOŚP pobił rekord, zbierając 127 495 626 zł na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

Jak co roku, wsparcie dla WOŚP podkreślaliśmy symbolem czerwonego serca – przypiętego do kurtki, płaszcza czy torby, a teraz także dodanego do zdjęcia profilowego na Facebooku. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy być solidarni.

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Rekord pobity: podczas 29. Finału WOŚP zebrano ponad 127 milionów złotych
Proszę czekać..
Zamknij