Znaleziono 0 artykułów
15.05.2018

W[y]jeżdżamy na plakat

15.05.2018
Akcja "W[y]jeżdżamy na plakat"  (Fot. Materiały prasowe Nowy Teatr)

Nowy Teatr, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, zaprasza widzów do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji. 16 maja o godzinie 18:00 w teatrze odbędzie się sesja zdjęciowa do plakatu promującego najnowszy spektakl Krzysztofa Warlikowskiego.

Nowy Teatr, który swoją siedzibę ma w zabytkowych budynkach Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na Mokotowie, rozpoczął swoją działalność w 2008 roku spektaklem „(A)ppolonia”. Krzysztof Warlikowski, dyrektor artystyczny teatru, stworzył miejsce, w którym najważniejszy jest dialog i inicjowanie rozmowy nawet na najbardziej niewygodne tematy.

W tym roku z okazji czerwcowej premiery spektaklu „Wyjeżdżamy”, w reżyserii Warlikowskiego, władze teatru zapraszają widzów do wzięcia udziału w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Zdjęcie zgromadzonego tłumu wykonane przez Mikołaja Grospierre’a zostanie umieszczone na plakacie promującym spektakl. Sztuka w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka oparta jest na podstawie dzieła „Pakujemy manatki”, jednego z najwybitniejszych izraelskich dramaturgów XX wieku Hanocha Levina i doczekała się już kilku inscenizacji w Polsce. Opowiada ona o życiu małej żydowskiej społeczności, w której wszyscy są niezadowoleni i nieszczęśliwi ze swojego życia, ale nie potrafią wyrwać się z nudy i codziennej monotonii. Na deskach Nowego Teatru zobaczymy m.in. Agatę Buzek, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską oraz Andrzeja Chyrę.

Autorem plakatu jest Grzegorz Laszuk, który wcześniej współpracował z Warlikowskim przy plakacie do spektaklu „Krum”, również na podstawie sztuki Levina. Laszuk zasłynął przede wszystkim jako autor plakatów do kontrowersyjnych sztuk wystawianych przez TR Warszawa.

Na przybyłych gości czeka także loteria z prezentami od Nowego Teatru.

Więcej o wydarzeniu tutaj: https://www.facebook.com/events/188175288659850

Katarzyna Pietrewicz
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. W[y]jeżdżamy na plakat
Proszę czekać..
Zamknij