Znaleziono 0 artykułów
17.12.2020
Artykuł partnerski

Wzmocnienie dla włosów

17.12.2020
Fot. materiały prasowe

Omijaj suszarkę szerokim łukiem, pozwól włosom odpocząć od modelowania i zafunduj zmęczonym kosmykom domowe spa. Zimą są w gorszej kondycji – wypadają, łamią się, a końcówki ulegają rozdwojeniu. Od nasady wzmocnią je kosmetyki Elseve Full Resist L’Oréal Paris.

Oczyszczanie i wzmacnianie

Wiele osób narzeka na utratę objętości włosów. Wypadanie włosów to skutek stresu, nieodpowiedniej diety i braku odpoczynku, czyli czynników wewnętrznych. Oczywiście można to zmienić, suplementując witaminy, wzbogacając dietę o dobre dla skóry i włosów składniki oraz starając się zachować równowagę między pracą a relaksem. Ale nie bez znaczenia dla kondycji włosów są także nieodpowiednio dobrana pielęgnacja, zbyt częsta stylizacja prostownicą lub lokówką bez ochrony termicznej czy uszkodzenia mechaniczne spowodowane szarpaniem włosów podczas czesania lub zbyt ciasnym wiązaniem ich gumką.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Trzy gesty pielęgnacyjne z Elseve Full Resist L’Oréal Paris pomogą w odzyskaniu ich blasku. Szampon Wzmacniający L’Oréal Paris Elseve Full Resist dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy z kurzu, resztek kosmetyków do stylizacji, sebum i pyłu. A przy tym zawiera skuteczne składniki wzmacniające, takie jak arginina, biotyna i witamina B5. To substancje, które wzmacniają włosy od nasady, co jest dobrym treningiem, który stopniowo je odbudowuje, a z czasem zmniejsza ich łamliwość.

Odżywianie i regeneracja

Włosy osłabione, łamliwe, przesuszone lub z rozdwojonymi końcówkami wymagają stosowania odżywki po każdym myciu. Nie tylko ze względu na widoczny gołym okiem efekt wizualny – włosy po jej zastosowaniu stają się gładsze i bardziej lśniące – ale też na praktyczny aspekt. Włosy po położeniu odżywki są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne wywołane m.in. czesaniem ich szczotką. Po aplikacji Odżywki Stop Łamliwości Elseve Full Resist L’Oreal Paris warto włosy przeczesać przed jej spłukaniem, aby produkt został równomiernie rozprowadzony na włosach. To dodatkowo zapobiegnie ich plątaniu się. Odżywka z linii Elseve Full Resist jest bogata w argininę, która wnika we włóknoa włosów i odbudowuje je na całej długości. Można ją stosować po każdym myciu.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Z kolei raz w tygodniu warto włosom poświęcić nieco więcej czasu i uwagi. Po oczyszczeniu szamponem położyć na nie maskę. Wielofunkcyjna Maska Wzmacniająca Elseve Full Resist L’Oréal Paris zawiera witaminę B5, która wzmacnia włosy u nasady i zapobiega ich łamliwości. To kosmetyk o bogatszej niż odżywka konsystencji, który warto potrzymać na głowie nieco dłużej, np. zabezpieczając go czepkiem kąpielowym lub folią i ręcznikiem. I zafundować włosom prawdziwe spa w stylu slow. Zawarta w masce biotyna wzmacnia włosy na całej długości, stają się one bardziej odporne, gładsze i milsze w dotyku, a wizualnie – pełne blasku i zyskują większą objętość.  

Pielęgnacja w stylu eko

Trening wzmacniający dla włosów Elseve Full Resist L’Oréal Paris można nazwać trzema krokami do zdrowszych włosów. Oprócz przyjemnej konsystencji produktów z całej linii Elseve Full Resist wyraźnie zmieniają jakość włosów, co jest odczuwalne już po pierwszym użyciu. Na początku ich stosowania czuć, że włosy stają się gładsze, milsze i nie puszą się, co jest zasługą odpowiednio dobranych składników aktywnych. Stopniowo zauważalna jest mniejsza ilość włosów na szczotce, a po kilku tygodniach stosowania włosy stają się dużo mocniejsze i bardziej odporne.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Wybierając pielęgnację Elseve Full Resist L’Oreal Paris, inwestuje się w lepszą jakość włosów, a dodatkowo wspiera się ideę less waste. Wszystkie butelki szamponów, masek i odżywek z tej linii pochodzą w 100 proc. z materiałów z recyklingu. Co więcej, można je poddać ponownemu przetwarzaniu, również w 100 proc.! Pomagając sobie, pomagamy naszej planecie!

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij