Znaleziono 0 artykułów
15.07.2021
Artykuł partnerski

„Z kobietami o odwadze”: Grażyna Torbicka i dr Ivana Stanković

15.07.2021
Grażyna Torbicka / (Fot. Materiały prasowe)

W pierwszej odsłonie cyklu podcastów powstałego we współpracy „Vogue Polska” z L'Oréal Paris z okazji jubileuszu 50-lecia hasła „Ponieważ jesteś tego warta” wybitna dziennikarka rozmawia z dermatolożką, specjalistką medycyny estetycznej i ekspertką marki o pewności siebie, samorealizacji i współczesnych kanonach piękna.

Z okazji jubileuszu 50-lecia hasła „Ponieważ jesteś tego warta” razem z L'Oréal   Paris zorganizowaliśmy konkurs dla czytelniczek, które opowiedziały nam swoje historie. W ramach współpracy powstał także podcast prowadzony przez Grażynę Torbicką, legendę polskiego dziennikarstwa i ambasadorkę marki, w którym rozmawia z autorytetami z różnych dziedzin o odwadze, pewności siebie i pięknie.

W pierwszym odcinku rozmówczynią Grażyny Torbickiej jest pochodząca z byłej Jugosławii dr Ivana Stanković, dermatolożka, specjalistka medycyny estetycznej i założycielka kliniki Dermea. – Najbardziej dumna jestem z dużego grona zadowolonych pacjentów – mówi dr Ivana Stanković.

dr Ivana Stanković / (Fot. Materiały prasowe)

Co oznacza dla niej kultowy slogan L'Oréal Paris? – Kobiety mogą być niezależne, znaleźć dla siebie miejsce w świecie, podejmować własne decyzje. To hasło wzywa do działania – celebrujmy poczucie własnej wartości, podkreślamy dumę z tego, kim jesteśmy – mówi dr Ivana Stanković.

W rozmowie Grażyna Torbicka przytacza dane z raportu „Siła kobiet”. Wynika z niego, że „aż 56 proc. Polek jest zdania, że media mają wpływ na to, jak kobiety postrzegają swoje ciało. Również 55 proc. uważa, że narzucają one kanon kobiecego piękna. Potwierdza to aż 70 proc. dojrzałych internautek, a także 60 proc. najmłodszych badanych dziewczyn (z pokolenia Z)”. – Media społecznościowe kreujące ideał piękna szkodzą kobietom. Zadaniem nas, lekarzy, jest podbudowanie pewności siebie klientek – mówi dr Ivana Stanković.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij