Znaleziono 0 artykułów
17.08.2018

Z okazji 90. urodzin LOT ogłasza konkurs na plakat

17.08.2018
Jerzy Srokowski, 1956

Historyczna kolekcja ponad stu plakatów reklamowych poszerzy się o nowe prace wybrane przez jury.

90-letnią historię LOT-u można prześledzić w plakatach reklamowych, które firma zamawiała regularnie od 1929 roku. W ten sposób powstała imponująca kolekcja ponad stu oryginalnych prac zaprojektowanych przez wybitnych twórców — od grafików z lat 30., przez słynną Polska Szkołę Plakatu, aż po współczesne nazwiska. W tym fascynującym zbiorze obok coraz nowocześniejszych modeli samolotów możemy podziwiać zmieniającą się estetykę kolejnych dekad. Ta tradycja wciąż trwa, a LOT chcąc otworzyć nowy rozdział, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej ogłasza konkurs na plakat z okazji swojego 90-lecia.

Janusz Grabiński, 1971

Prace wykonane przez profesjonalistów lub studentów kierunków artystycznych można zgłaszać w dwóch kategoriach. Odnosząc się do przeszłości „90 lat LOT-u!”, świętujemy okrągły jubileusz LOT-u, albo myśląc futurystycznie „LOT za 90 lat!”, czyli jak będziemy reklamować się w przyszłości.

Prace będą oceniane przez Jury tworzonego przez Andrzeja Pągowskiego, słynnego plakacisty, który sam wielokrotnie wykonał prace na zlecenie LOT-u, oraz rysowników, designerów i ilustratorów: Annę Zimecką, Pawła Tyszkiewicza, Przemka Truścińskiego i Mirosława Charkota.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12.09.2018 r.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie konkursu 

Basia Czyżewska
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Z okazji 90. urodzin LOT ogłasza konkurs na plakat
Proszę czekać..
Zamknij