Znaleziono 0 artykułów
23.03.2021

Muzyczny debiut Macieja Musiałowskiego

23.03.2021
Fot. Michał Klusek

„Zabierz tę miłość” opowiada o potrzebie bliskości, cierpieniu i nadziei. Utwór został napisany i skomponowany przez aktora podczas pracy nad słuchowiskiem „Random” dostępnym na platformie Storytel. Do sieci trafił też teledysk.

Maciej Musiałowski to człowiek wielu talentów. Jego występ w „Sali samobójców. Hejterze” docenili krytycy i widzowie na całym świecie. Równie dobrze czuje się przed kamerą i na deskach teatru. To nie wszystko. Jego największą miłością obok kina jest muzyka. Musiałowski może się pochwalić imponującym głosem, słuchem muzycznym i talentem literackim. Dziś ukazał się jego debiutancki singiel z teledyskiem.

 

„Zabierz tę miłość” to muzyczna opowieść o związku dwóch wrażliwców. Spragnieni bliskości, ale zmagający się ze swoimi demonami, zbliżają się do siebie, by za chwilę oddalić. Musiałowski jest nie tylko wykonawcą – sam napisał tekst i skomponował muzykę. Partneruje mu Julia Wieniawa. Za produkcję był odpowiedzialny Wojtek Urbański, jeden z najbardziej uznanych polskich producentów.

Utwór jest osobistym zapisem emocji Musiałowskiego. Pierwsza zwrotka i refren powstały rok temu podczas pierwszego lockdownu. Choć pomysł na piosenkę narodził się w głowie aktora już dawno, premiera słuchowiska „Random”, które zadebiutowało na platformie Storytel w lutym, okazał się świetną okazją do jej ukończenia.

Fot. Michał Klusek

Relacja, rozstanie i rozbieżności – to emocje, które prowadziły mnie podczas pisania tego utworu. Wyjechałem, nie chciałem stać się ofiarą lockdownu, zamkniętą w mieszkaniu z psem i głową pełną myśli. Szczęście w nieszczęściu przyniosło zaproszenie od pewnej Rosjanki, wspaniałej kobiety, która mianowała się moją ciocią. W jej pięknym domu stało pianino, któremu przyglądałem się dość długo. W końcu się przełamałem. Z dnia na dzień przelałem uczucia na pierwszą zwrotkę i refren. Bałem się. Nie chciałem oswajać tych uczuć, ale stało się i… nie żałuję, bo dzięki temu w końcu mogłem się uwolnić od tych emocji. Propozycja wzięcia udziału w słuchowisku przyszła niedługo później. Być może był to znak – mówi Musiałowski.

Fot. Michał Klusek

W słuchowisku w reżyserii Nataszy Parzymies Musiałowski i Wieniawa wcielili się w dwójkę zagubionych w pandemicznej rzeczywistości bohaterów, którzy poznają się przez aplikację społecznościową. Przez kolejne dni godzinami rozmawiają o wszystkim – codzienności, złamanych sercach i największych lękach, stopniowo zbliżając się do siebie.

Do sieci trafił również teledysk do utworu, który można odczytać jako zapowiedź kolejnej odsłony słuchowiska. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiadał Jakub Barzak, jeden z pomysłodawców słuchowiska. Za kamerą stanął Maciej Twardowski, znany, m.in. z niezależnych produkcji, takich jak „Wszystkie nieprzespane noce” i „Deer Boy”. Choreografię przygotował Stefano Terrazzino.

Fot. Michał Klusek

„Zabierz tę miłość”, podobnie jak słuchowisko „Random”, unika patosu. Znajdziemy tu wszystkie odcienie zakochania. Jest prosto i pięknie.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij