Znaleziono 0 artykułów
13.03.2024
Artykuł partnerski

Kuchnia Halupczok: Rzemieślnicze tradycje i technologia

13.03.2024
Fot. Materiały prasowe

Polski producent zabudowy kuchennej Halupczok i niemiecka marka sprzętu AGD Gaggenau połączyły siły, tworząc autorską kolekcję mebli kuchennych Ravenna. Wyrafinowana zabudowa oraz innowacyjny sprzęt tworzą kuchnię, która jest elegancka jak salon, a powstające w niej dania smakują jak w najlepszych restauracjach.

Wnętrza, w których dobrze się czujemy, są harmonijne, z elementami wykonanymi z naturalnych materiałów o określonej fakturze, dają wrażenie ciepła. Nie tylko dobrze wyglądają, ale sprawiają też, że chcemy dotykać rzeczy. Bo haptyczność, jak wykazała pandemia, to kluczowy dla użytkowników, choć wciąż niedoceniany na szeroką skalę, aspekt wnętrz. Test opuszków palców, tak samo jak test bezawaryjności i doskonałej jakości, nawet po latach użytkowania zdają tylko szlachetne materiały w połączeniu z mistrzowskim rzemiosłem, czego najlepszym przykładem są kuchnie Halupczok.

Fot. Materiały prasowe

Swoją renomę marka buduje już dwie dekady, ma wyspecjalizowany zakład produkcyjny na Opolszczyźnie i niezliczone realizacje w najbardziej wymagających kuchniach w Polsce i za granicą. O wysokiej pozycji na rynku świadczą salony w 11 miastach Polski, ale też przedstawicielstwa w Europie i Stanach Zjednoczonych. 
Filozofię marki najlepiej podkreśla autorska kolekcja mebli kuchennych Ravenna.

Halupczok: Jakościowy design w kuchni

Na pierwszy plan wychodzą materiały – satynowa faktura orzecha amerykańskiego łączy się w wyrafinowany sposób ze spiekiem kwarcowym. Ciepła gama kolorów ziemi koi zmysły, a wrażenie robi dyskretny błysk frontów. To efekt wywołany zatopieniem drobinek brązu w lakierze. Z bliska dostrzeżemy oryginalne rozwiązania – drewniany blat służący na przykład do jedzenia przy nim jednym ruchem wysuwa się z wyspy. Wysokie drzwi szafki otwierają się lekko w systemie łamanym, co oszczędza przestrzeń i pozwala ergonomicznie rozplanować wnętrze. System pakownych szuflad jest idealnie dopasowany do proporcji sprzętów, pomaga ukrywać rzeczy i porządkować jednocześnie. Każdy, kto gotuje, doceni też poręczne organizery na przyprawy i akcesoria kuchenne. W oczy rzucają się dopracowane detale – połączenia w „jaskółczy ogon” zdradzają rzemieślniczy kunszt, są znakiem jakości.

Fot. Materiały prasowe

Marka Halupczok zauważa nowe trendy – pionowe ryflowania w witrynie nawiązują do szlachetnej estetyki retro, podczas gdy bezuchwytowe szklane fronty przełamują kompozycję nowoczesnym minimalizmem. Przestrzenność projektu podkreślają oświetlenia półek i szuflad. A o rozmachu świadczą panele na pionowych ścianach, wykonane ze spektakularnego wizualnie, ale też odpornego na użytkowanie i praktycznego spieku kwarcowego, tak samo jak blat. Nie można jednak zapomnieć, że w nowoczesnej kuchni liczy się również świetnie wykorzystana technologia. W Ravennie uwagę zwraca piekarnik marki Gaggenau.

Gaggenau: Luksus wśród piekarników

Marka odwołująca się do XVII-wiecznego schwarzwaldzkiego rzemiosła, zapisała się w historii wnętrzarstwa, wprowadzając pierwsze urządzenia AGD do zabudowy. Należał do nich innowacyjny piekarnik parowy, który mógł służyć nie tylko w gastronomi, ale był stworzony na potrzeby prywatnych domów. 
O prestiżu Gaggenau świadczą nie tylko liczne nagrody, pokolenia wiernych klientów, ale też progresywne podejście do tworzenia urządzeń. Brand ma zasługi w popularyzacji wyszukanych technik kulinarnych, takich jak sous-vide, które z warsztatów mistrzów kuchni dzięki innowacyjnym sprzętom AGD marki mogły zostać wprowadzone do szerokiego zastosowania.

Fot. Materiały prasowe

W piekarnikach Gaggenau, idealnie wkomponowanych w kuchnię Ravenna, można też docenić minimalistyczne wzornictwo – czytelne geometryczne formy, idealne proporcje, detale, takie jak pokrętła ze stali nierdzewnej czy i wyświetlacz TFT. Ale tym, co wpływa na wysoką jakość przygotowywanych potraw, są dodatkowe funkcje. Ponad 13 rodzajów grzania daje wiele kulinarnych możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość pieczenia w temperaturze aż do 300°C.

Domowi szefowie kuchni mają do dyspozycji termosondę (dostępna w seriach 400 i 200), dzięki czemu mogą w pełni kontrolować sposób wypiekania potraw. Dodajmy, że urządzenie dokonuje pomiarów w kilku punktach z dokładnością do 1°C.
Ponadto piekarniki wyróżnia pełnopowierzchniowy grill ukryty za szkłem ceramicznym. Drzwi bez uchwytu, które delikatnie wysuwają się ponad powierzchnię frontu, otwierają się z lekkością, nawet pod kątem 180°, co umożliwia pełne wykorzystanie ich przestrzeni.
Fanów technologii zaciekawią automatyczne programy, wspomagające pracę domowych szefów kuchni, takie jak platforma Home Connect, umożliwiająca zdalne sterowanie i monitorowanie pracy piekarnika.

 

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij